خانه   »   
Collaboration
   »   
Call Control Server
   »   
CUCM
   »   
Expressway

Expressway

محصول Expressway به کاربران این امکان را می دهد که از خارج از سازمان خود بتوانند از سرویس های Collaboration در بستر امن بهره مند گردند. مهمترین مزیت و ویژگی این راهکار این است که این ارتباط بدون نیاز به اتصال به VPN امکان پذیر خواهد بود.

Expressway

سرویس MRA(Mobile remote Access) یکی از سرویس هایی است که این محصول ارائه می دهد. این سرویس با استفاده از کلاینت Cisco Jabber بر روی موبایل یا دسکتاپ و همچنین Endpoint های مورد نظر سیسکو ، بر روی بستر اینترنت میتواند از سرویس های Collaboration داخل سازمان استفاده نماید.

Expressway

این سرویس با استفاده از تبادل Certificate بین سرورهای Collaboration و همچنین با وجود Firewall ، بستر امن برای اتصال کاربر فراهم می آورد.

Expressway

در حال حاضر آخرین نسخه این محصول 8.11.4 می باشد. برخی از نکات و ویژگی های مهم نسخه 8.11 بدین شرح می باشد:

  • در این نسخه ویژگی ضبط مکالمات بر روی سرویس MRA برقرار شده است. این ضبط شامل BIB(Built in Bridge) نیز می باشد. این نکته قابل ذکر است که این ویژگی فقط برای ضبط مکالمات Point to Point می باشد و ضبط کنفرانس امکان پذیر نیست.
  • اگردر سازمان شما Cisco Call manager 12.x راه اندازی شده باشد ، این قابلیت وجود دارد تا بتوانید سرویس MRA را برای اختصاص دادن به کاربران از روی CUCM کنترل نمایید. بدین معنی که سرویس MRA برای کاربران دلخواه شما فعال باشد و برای تمامی کاربران این سرویس ارائه نگردد.
  • سرویس Hunt Group بر روی MRA قابل پشتیبانی می باشد. برای این سرویس لازم است نسخه CUCM 11.5 به بعد باشد.
  • از نسخه 8.11 به بعد این امکان وجود دارد که از سرور Expressway Edge به عنوان SIP Register و H323 Gatekeeper برای Register کردن مستقیم Endpoint ها استفاده کرد.
  • در حال حاضر Cisco Expressway از Multiway Conferencing پشتیبانی می کند. این سرویس پیش تر فقط بر روی VCS قابل پشتیبانی بوده است. در Cisco Expressway به این سرویس Conference Factory نیز گفته می شود.