سیسکو و معماری جدید امنیت در شبکه

سیسکو راهکار های جدید امنیتی برای سراسر شبکه، از دفاتر کاری تا دیتاسنتر و حتی Cloud ارائه خواهد کرد. این طیف از امنیت برای دنیای اقتصاد دیجیتالی و Internet of Everything ضروری می باشد.
به نقل از پیش بینی های مختلف از جمله Cisco Consulting 2013، بازار IoT ارزشی معادل 19 تریلیون دلار ایجاد خواهد کرد. سهم Service Provider ها از این ارزش افزوده حدود 1.7 تریلیون دلار خواهد بود. تعداد دستگاه های تحت IP متصل به شبکه از 14 میلیارد در سال 2014 به بیش از 24 میلیارد در سال 2019 خواهد رسید. همزمان با این رشد چشمگیر نباید خطرات حملات سایبری را نادیده گرفت. پیش بینی می شود اگر تدابیر امنیتی لازم دیده نشود، خسارت مالی ناشی از حملات سایبری از 450 بیلیون دلار به بیش از 1 تریلیون دلارخواهد رسید.

Security Everywhere برای شرکت ها و Service Provider ها

به منظور کاهش پیچیدگی مدیریت امنیت در شبکه، سیسکو قصد دارد تا امنیت را در کل شبکه پیاده سازی نماید. از این رو شبکه ها مجهز به حسگر های پیشرفته (امنیتی) جهت افزایش Visibility و نقاط کنترلی بیشتر خواهند شد. فناوری های سیسکو قبل، بعد و در زمان وقوع حملات سایبری موثر خواهند بود.

گسترش راهکار های امنیتی برای سازمان ها

سیسکو راهکار های زیر را برای بخش های مختلف شبکه سازمان ها مطرح نموده است:
-Endpoints:
با استفاده از Cisco AnyConnect Featuring Cisco AMP for Endpoints، مشتریانی که از Cisco Any Connect 4.1 VPN Client استفاده می کنند می توانند Endpoint های Vpn خود را امن کنند.
-دفاتر و شعب سازمانی:
برای مدیریت مرکزی Next-Generation Intrusion Prevention System (NGIPS) و Advanced Malware Protection (AMP) سیسکو راهکار FirePOWER Services Solutions for Cisco Integrated Services Routers (ISR) را در نظر گرفته است.
برای ادغام سرویس های جدید امنیتی، شبکه های مبتنی بر سیسکو به صورت خودکار، قوانین امنیتی را اعمال می کنند.
مشتریان می توانند قوانین امنیتی مختلفی را به تفکیک برای برنامه ها و افراد مختلف اعمال نمایند. بدین منظور سیسکو راهکار های زیر را در نظر گرفته است:
- ادغام TrustSec + ISE و StealthWatch
- Hosted Identity Services
- pxGrid Ecosystem

امن نمودن شبکه هایProgrammable برای Service Providerها

سیسکو برای ایجاد یک زیرساخت انعطاف پذیر راهکار های Evolved Programmable Network (EPN) را معرفی نموده است. Cisco EPN یک بستر مناسب برای معماری شبکه با هدف توسعه Software Defined Networking (SDN) و Network Functions Virtualization (NFV) می باشد. در ادامه دو راهکار جدید سیسکو برای Service Provider ها معرفی می شوند:
- Cisco FirePower 9300 Intergrated Security Platfrom: این راهکار در سطح Carrier بوده و بستری کارآمد و Scalable برای Service Provider ها می باشد.
- Expanded Advanced Orchestration and Cloud Capabilities: این راهکار اجازه می دهد معماری سیسکو با راهکار های SDN/NFV Third Party و Cisco Adaptive Security Appliance Virtual (ASAv) و Cisco Network Service Orchestrator (NSO) به راحتی ادغام شود.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com