Cisco Collaborative Knowledge

برای ماندن در بازار امروزی که دستخوش تغییرات زیادی است، سازمان ها باید دسترسی Real-time به اطلاعات، امکانات Collaboration و یادگیری مستمر (چه درون سازمان و چه برون سازمان) داشته باشند. سیسکو سرویس نرم افزاری جدیدی تحت عنوان Cisco Collaborative Knowledge را معرفی کرد. با استفاده از این سرویس جدید، سازمان ها می توانند برای کارمندان خود ابزار و امکانات لازم برای دسترسی به دانش به صورت Real-time را فراهم نمایند.
سازمان ها باید راهکار های نو آورانه ای برای آموزش و به روز رسانی دانش کارمندان خود ابداع کنند. این دانش هم درون سازمانی است و هم در رابطه با مشتریان خارج از سازمان می باشد. علاوه بر کمبود نیرو، یکی دیگر از چالش های اصلی که سازمان ها با آن روبرو هستند نبود مهارت های کلیدی و اصلی می باشد. پیش بینی می شود که تا سال 2020 و به وجود آمدن اقتصاد دیجیتالی، 90% از شغل ها تغییر خواهند کرد.
بستر Cisco Collaborative Knowledge با ادغام برترین فناوری های مصرف کننده و تجاری قابلیت هایی همچون: highly secure knowledge sharing، یادگیری مستمر، شبکه مجازی و تحلیل داده را برای سازمان ها فراهم می نماید.
در ادامه به شرح برخی از مهمترین امکانات این سرویس می پردازیم:
- افزایش انعطاف پذیری و سرعت سازمان در جهت ایجاد سازمان فعال تر و با کارایی بیشتر. بطور مثال: یک کارمند در بخش فروش می تواند سریعتر به اطلاعات پیرامون محصولات جدید و یا محصول فعلی دست یابد و با دانش بالاتری با مشتری تعامل نماید.
- آموزش کلی کارمندان و یا بخشی از سازمان با در نظر گرفتن منابع آموزشی رسمی و غیر رسمی
با Cisco Collaborative Knowledge، میزان مشارکت و کارایی کارمندان افزایش خواهد یافت.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com