Cisco & DHL

شرکت DHL که بزرگترین شرکت سرویس دهنده امور تدارکات است به همراه سیسکو در کنفرانس DHL Global Technology که در شهر دوبی برگزار شد، اعلام کردند که در زمینه IoT همکاری خواهد کرد. یکی از زمینه های IoE که این دو شرکت بر سر آن همکاری خواهند نمود هوشمند سازی انبارها به همراه تحلیل موجودی از طریق Wi-Fi و به صورت Real-time می باشد.
آقای Ken Allen، مدیر عامل DHL گفته است: "متاسفانه طبق تحقیق Global Connectedness Index 2014، میزان کلی ارتباطات همچنان نسبتا کم هست. کشور های مختلف با اهمیت دادن به ارتباطات و ادغام فناوری های مختلف می‌توانند اقتصاد خود را بخصوص در زمینه صادرات و واردات تقویت نمایند. ما اعتقاد داریم IoE زمینه اصلی برای این تغییرات می باشد."
گزارش های اخیر Trend Report پیش بینی کرده اند تا سال 2020 حدود 50 میلیارد دستگاه به اینترنت وصل خواهد شد. این در حالیست که اکنون 15 میلیارد دستگاه به اینترنت وصل می شوند. برای سازمان هایی که زنجیره تامین یا عملیات تدارکاتی دارند، IoT عملیات انبار داری را بهینه و تسهیل خواهد نمود.
طبق تحلیل های سیسکو، طی ده سال آینده IoT حدود 8 تریلیون دلار درآمد زایی خواهد نمود. این مبلغ حاصل درآمد از 5 حوزه عمده خواهد بود:
- نو آوری: 2.1 تریلیون دلار
- استفاده بهینه از دارایی ها: 2.1 تریلیون دلار
- بهبود زنجیره تامین و تدارکات: 1.9 تریلیون دلار
- بهبود کارایی و عملکرد کارمندان: 1.2 تریلیون دلار
- بهبود تجربه کاربران و مشتریان: 700 میلیارد دلار
در حال حاضر سیسکو و DHL بر روی یک پروژه IoT همکاری می نمایند. این پروژه به منظور تصمیم گیری سریع با استفاده از تحلیل های Real-time در انبار ها تعریف شده است.
این پروژه از راهکار Cisco Connected Mobile Experiences (CMX) استفاده می نماید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com