توسعه ASA های سیسکو با سرویس FirePOWER

امروزه با قرار گرفتن اطلاعات حساس سازمان ها بر روی بستر شبکه، تعداد حملات سایبری رو به افزایش است. برای مقابله با این خطرات، سیسکو نسل بعدی دیواره آتش (Next-Generation Firewall/NGFW) خود را برای سازمان های متوسط و کوچک معرفی نموده است. شایان ذکر است که نحوه عملکرد این Firewall به همراه سرویس FirePOWER جدید همانند Firewall سیسکو برای سازمان های بزرگتر می باشد. بنابر تحقیقات PwC، حملات سایبری بر روی سازمان های متوسط و کوچک در سال 2014 حدود 64% افزایش یافته است.

حفاظت و امنیت در ابعاد سازمان

ASA جدید سیسکو به همراه سرویس FirePOWER اولین NGFW در حوزه خود می باشد که مبتنی برthreat (تهدید) طراحی شده است. این دیواره آتش stateful ، موارد زیر را درون یک دستگاه قرار می دهد:
- Application Visibility Control (AVC)
- Advanced Malware Protection (AMP)
- Next-Generation Intrusion Prevention Capabilities (NGIPS)

هزینه مالکیت (TCO) پایین تر

ASA جدید سیسکو به همراه FirePOWER توانسته با ادغام چندین سرویس مختلف (که به برخی از آنها در بالا اشاره شد) درون یک محصول، هزینه های کلی مالکیت را برای سازمان ها کاهش دهد. همچنین این محصولات جدید ضریب شناسایی خطرات غیر واقعی را نیز کاهش می دهند و کار با آنها نیز راحت تر می باشد.

مدیریت ساده شده امنیت

این ASA جدید با صفحه کاربری ساده، دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد. منظور از انعطاف پذیری در اینجا قابلیت پیاده سازی در یک محل با مدیریت مرکزی یا در چند محل مختلف است.
مدل های مختلف ASA به همراه سرویس FirePOWER
- 5506-X: مناسب برای دفاتر و شرکت های کوچک
- 5506W-X: مناسب برای دفاتر و شرکت های کوچک به همراه Wireless Access Point
- 5506H-X: مناسب برای کاربرد های صنعتی
- 5508-X /5516-X: مناسب برای دفاتر و شرکت های با اندازه متوسط
یکی از محل هایی که قرار است این دیواره آتش سیسکو در آن استفاده شود بیمارستان Methodist در شهر Houston ایالت تگزاس آمریکا می باشد. آقای Saqib Malik، معمار شبکه بیمارستان Houston Methodist در این باره گفته: "برای ما بسیار حائز اهمیت است که شبکه اصلی و عمومی بیمارستان را بتوانیم تفکیک نماییم و شبکه عمومی درگاه ورود به شبکه اصلی‌مان نباشد. پس از ارزیابی به این نتیجه رسیدیم که دیواره های آتش نسل بعدی سیسکو بهترین گزینه برای حفظ امنیت شبکه است. نکته بسیار مهم دیگری که وجود دارد هزینه کلی مالکیت پایین این دستگاه و اینکه با ASA 5500 فعلی مان به راحتی ادغام می شود."
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com