Cisco & Microsoft

سیسکو به تازگی اعلام کرده است برای افزایش سرعت بستر Cloud با مایکروسافت همکاری خواهد کرد.
فناوری های Next Generation Cloud امروزه به سازگاری میان نرم افزار، سخت افزار، شبکه و ذخیره اطلاعات نیاز دارند. همین امر سبب می شود Cloud Provider ها با چالش ها و پیچیدگی های متعددی در ادغام زیرساخت ها و لایه Application برای ارائه سرویس روبرو باشند.
برای حل این معضل، سیسکو و مایکروسافت راهکاری تحت عنوان Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform مطرح نموده اند. این راهکار قرار است Windows Azure Pack را با Cisco Application Centric Infrastructure ادغام نماید. این امر ضمن ساده سازی عملیات، هزینه ها را برای Cloud Provider ها کاهش خواهد داد.
علاوه بر مایکروسافت، چهارده Cloud Provider دیگر به تازگی اعلام کرده اند تمایل دارند به Cisco Intercloud ecosystem بپیوندند. در حال حاضر تعداد Intercloud Provider ها به بیش از 60 رسیده و شامل بیش از 350 دیتاسنتر در 50 کشور مختلف شده است.

سیسکو و مایکروسافت Integrated Cloud Platform ارائه خواهند داد

ادغام فناوری های سیسکو و مایکروسافت ارزش بی سابقه ای را برای Cloud Provider ها رقم خواهد زد.
ترکیب Windows Azure Pack و Cisco ACI به Partner های این دو شرکت اجازه خواهد داد تا سرویس هایی همچون: Disaster Recovery، Big Data و سایر سرویس ها و برنامه های سازمانی را با سرعت های DevOps ارائه دهند. بدیهی است هزینه های کل مالکیت (TCO) و زمان رسیدن به سود را کاهش خواهد داد. علاوه بر موارد فوق، Microsoft System Center 2012 R2 با Cisco UCS ادغام خواهد شد تا سادگی عملیات و کنترل برای Cloud Provider ها فراهم شود.
در آخر قرار است سیسکو و مایکروسافت حمایت کامل از Partner های اکوسیستم خود داشته باشند و آنها را در تمامی مراحل از تولید ایده و بررسی نیاز تا حفظ مشتری حمایت نمایند. راهکار های جدید سیسکو و مایکروسافت در مرحله اول پاسخگو برنامه های سازمانی سنتی خواهد بود و سازگاری کامل با معماری OpenStack سیسکو دارند.

تشکیل Intercloud یا Partner ها

سیسکو به همراه Partner هایش در حال تشکیل Intercloud هستند. Intercloud شبکه جهانی از Cloud های متصل به یکدیگر می باشد. Intercloud بر اساس معماری Internet of Everything پیاده سازی شده است که باعث می شود مزایایی همچون تجزیه و تحلیل Real-time و Scalability تقریبا نا محدود را به همراه داشته باشد. بینش سیسکو همانطور که از تشکیل دادن بزرگترین شبکه از Cloud ها معلوم است، ارائه جامع‌ترین سرویس های Cloud Hybrid-Ready با قابلیت مدیریت و نظارت آسان می باشد.
فهرست برخی از جدیدترین اعضا اکوسیستم Cisco Intercloud در زیر آورده شده است:
City Cloud Technology (چین)، CTC - Itochu Techno Solution (ژاپن)، Freudenberg IT (آلمان)، iland (آمریکا)، Proximus (بلژیک)، QSS (بوسنی) QTS (آمریکا)، Skyscape Cloud Services (انگلستان)، Telecom Italia (ایتالیا)، Telefonica (اسپانیا)، Troila Technology Development (چین)، ViaWest (آمریکا) ، Yunan Nantian Electronic Information (چین)
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com