مدیر عامل سیسکو: "برای دنیای دیجیتال جدید آماده شوید"

John Chambers در مجمع Mobile World Congress 2015 گفت تغییرات اساسی که "اقتصاد دیجیتال" به پا کرده است به شرکت های تکنولوژی و Service Provider ها محدود نمی شود، بلکه دولت ها و شهروند های عادی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی گفت پیشرفت های قبلی حوزه فناوری مربوط به رشد چشم گیر اینترنت و دستگاه های موبایل بوده است. اقتصاد دیجیتال تنها به Service Provider ها و شرکت های تکنولوژی محدود نمی شود چرا که حتی شهر ها را به دلیل هوشمند سازی و به روز رسانی شیوه ارتباطات تحت تاثیر قرار می دهد. بدیهی است چنین تغییراتی فرصت های شغلی جدیدی ایجاد خواهد کرد.
مدیرعامل سیسکو اضافه کرد که با وجود اینکه آمریکا ابداع کننده این نوع فناوری بوده، کشور های اروپایی اکنون در این حوزه جلو افتاده اند. وی به همکاری سیسکو با شهر بارسلونا و دولت فرانسه برای هوشمند سازی هم اشاره کرد.
این تغییرات از زمان اینترنت اشیا (IoT) شروع شده است. طبق IoT تمامی وسایل جهان از وسایل منزل گرفته تا اتومبیل ها و غیره به شبکه وصل خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون IoT در حوزه اتومبیل ها و Connected Cars می توانید خبر نامه پاژ را مطالعه نمایید.
John Chambers با لحنی طنز آمیز گفت: " حدود هشت سال پیش باید برای آدم ها نوشیدنی و شام می خریدم تا به حرف هایم در خصوص این حوزه گوش کنند. اما طی 12 ماه گذشته این پدیده واقعی شده و به اقتصاد دیجیتال کمک می کند."
پیش بینی می شود چهل الی پنجاه درصد از اپراتور های جهانی مختلف تا 10 سال آینده به دلیل تطبیق ندادن خودشان با IoT از بین خواهند رفت. در آینده نزدیک Service Provider ها با دولت ها همکاری های نو آورانه ای جهت ارائه اینترنت پر سرعت تر از گذشته، به مشترکین خواهند کرد.
در پایان گفت : "در آینده شرکت های شبکه ای سنتی از بین خواهند رفت. ما رقیب جدی نخواهیم داشت."
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com