معرفی قابلیت های جدید Cisco Spark

سیسکو در حال خلق جدیدترین ابداعات خود بر روی محصول  Cisco Spark است که شامل ویدیو کنفرانس در محیط های Cloud و On-premises می باشد .گزینه های امنیتی بیشتر و توانایی ملحق شدن به کلیه جلسات بر پایه پروتکل Sip  از قابلیت های جدید این محصول است .

به نقل از  Jens Meggers  معاون ارشد و مدیر کل گروه Cloud Collaboration، محصول Cisco Spark   در حال حاضر یکی از قدرتمندترین Platform های کنفرانس می باشد و ما به طور مداوم سعی بر اضافه کردن قابلیت های پیشرفته در این محصول را داریم، هدف ما خلق یک تجربه قدرتمند End To End  برای کلیه کاربران IT و شرکت ها است. با این چشم انداز  Cisco Spark به سرعت تبدیل به یکی از ارکان اصلی برای تشکیل جلسات خواهد شد.

جدیدترین سخت افزار Video Collaboration با نام  Cisco Spark Room Kit، برای اتاق های کنفرانس هوشمند با  ابعاد متفاوت طراحی شده است. Room Kit برای اتاق هایی با ابعاد کوچک یا متوسط و با گنجایش 7 نفر  و Room Kit Plus برای اتاق های متوسط یا بزرگ با گنجایش 14 نفر طراحی شده اند.

Room Kit مجهز به دوربین 5K Ultra HD، ردیابی سخنران، تشخیص هوشمند کادر، دو صفحه نمایش 4k، اشتراک گذاری Wireless و توانایی تشخیص تعداد نفرات در اتاق کنفرانس را دارا ست . این دستگاه  All-In-One تمامی تجهیزات مورد نیاز از جمله دوربین، بلندگو و میکروفون را در خود دارد. Room Kit Plus دارای چهار دوربین مجزا برای اتاق های بزرگتر است.

کلیه محتوا در Cisco Spark به صورت End To End با استفاده از سرور  KMS (Cisco Spark Key Management Server) و Dynamic Keys ها  رمزگذاری و رمز گشایی میشود. کلیه مجوزهای دسترسی برای برنامه های Cisco Spark درون این سرور نگهداری می شود. یکی از قابلیت هایی که از ماه July در اختیار مشتریان قرار میگیرد، توانایی مدیریت کلید های رمزگذاری شده با استفاده از Install کردن سرور KMS به صورت Local  است.

Cisco Spark با پشتیبانی از پروتکل Sip می تواند طیف وسیعی از سخت افزارها و حتی نرم افزارهای Third-Party را پشتیبانی کند. همچنین سرویس Hybrid Media  اجازه میدهد که مشتریان Cisco Spark در محیط های Local تصاویر ویدیویی خود را برای شرکت کنندگان در جلسات قرار دهند، در این حالت مشتریان قادر به  دریافت ویدیوهایی با کیفیت بالا و استفاده بهینه از پهنای باند می باشند. برای استفاده از این سرویس نیاز به تامین لایسنس جداگانه نیست و این دسترسی در لایسنس M3/C3 Cisco Spark و Webex گنجانده شده است.

Cisco Spark در حال حاضر توانایی یکپارچه شدن با Contact Center را دارد که می تواند در نهایت به سیستم خدمات مشتریان تبدیل شود. این خود شامل یک فضای کاربردی برای سیستم  حمایت از مشتری و همچنین گزارش یکپارچه برای بازخورد مشتری است. Cisco Spark Care  راه حلی ساده اما قدرتمند و مقرون به صرفه برای محیط های کوچک است .