سیسکو و Reliance Jio

سیسکو در حال همکاری با شرکت Reliance Jio Infocomm Ltd. برای توسعه ی شبکه ی Multi-Terabit شرکت Jio هستند.

با توسعه ی شبکه فعلی Jio، این شرکت قادر به ارائه ی شبکه موبایل پر سرعت، VoLTE، انواع سرویس های تجارت دیجیتال، سرویس های Cloud و پرداخت مالی بصورت بهینه تری خواهد بود. شبکه فعلی Jio اولین شبکه در سراسر جهان با بیش از 100 میلون کاربر اینترنت همراه پر سرعت و VoLTE  محسوب می شود.

سیسکو پیش بینی کرده است که حجم ترافیک داده های انتقالی بر روی شبکه های جهانی بین سال های 2016-2021 بیش از 7 برابر رشد خواهد کرد. فناوری یکی از بزرگترین محرک های رشد اقتصاد کشور هند محسوب می شود. در حال حاضر بیش از 1Exabyte داده بر روی شبکه های Jio در هر ماه منتقل می شوند و این شرکت را به بزرگترین شرکت شبکه ای کشور هند تبدیل کرده است.

بستر Jio All-IP Digital Platform حاصل همکاری نزدیک این شرکت با سیسکو می باشد. معماری اصلی آن شامل معماری و فناوری های Cisco Open Network Architecture، Cloud Scale Networking و دیگر راهکار های Wi-Fi، امنیت و Contact Center سیسکو می باشد.

در حال حاضر شبکه Jio بیش از 300,000KM فیبر نوری دارد و این شرکت بزرگترین Cloud Data Center کشور هند را تاسیس کرده است. از ابتدای راه اندازی شبکه Jio، میزان حجم داده مصرف شده توسط کل کاربران کشور هند بیش از چهل برابر شده است که این میزان  در دنیا یک رکورد محسوب می شود.

زیرساخت و شبکه ی Jio تنها به کشور هند ختم نمی شود و این شرکت در کشور های سنگاپور، فرانسه، انگلیس، آمریکا، هلند و آلمان خدمات شبکه ای ارائه می دهد. داشتن شبکه در نقاط مختلف جهان باعث شده تا شبکه Jio به یک نقطه اتصال برای اپراتور های مختلف برای تجربه شبکه با سرعت بالا و Low-latency  تبدیل شود.

آقای Mathew Ooomen، رئیس  شرکت Jio در خصوص گسترش شبکه All-IP و همکاری با سیسکو گفته است: “ ما در Jio توانسته ایم فناوری را به مردم نزدیک تر کنیم و اکنون میلیون ها نفر هر روز و در هر لحظه به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند. نقش سیسکو در توسعه شبکه ما و کل کشور هند انکار ناپذیر است. استفاده از بستر Cisco All-IP Digital Services Network Platform یکی از بهترین اتفاقات برای شرکت ما بوده است.”

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص Jio کلیک نمایید.