سیسکو و Verizon

امسال در کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress) که هر ساله در شهر بارسلون برگزار می شود، یکی از موضوع های داغ توسعه ی شبکه ی موبایل 5G است. بکارگیری بستر 5G مزیت های زیادی از جمله سرعت بالاتر نسبت به شبکه های نسل قبلی، میزان Latency به مراتب پایین تر و افزایش قابلیت های Provisioning را دارا است.

یکی از اپراتور های مطرح که می کوشد تا با کمک سیسکو در حوزه ی شبکه 5G پیشتاز باشد Verizon است. شرکت سیسکو که عضو انجمن Verizon 5G Technology Forum هست، قرار است به Verizon در زمینه نوآوری های لازم برای پیاده سازی هر چه بهتر شبکه 5G کمک کند.

سیسکو قرار است برای توسعه معماری Verizon موارد زیر را انجام دهد:

  • پیاده سازی فناوری های مختلف مجازی سازی و مبتنی بر Cloud بر روی بستر Cisco Ultra Service Platform. این امر زمان لازم برای پیاده سازی سرویس های جدید از جمله انواع Virtual Network Functions را به مراتب کاهش می دهد. همچنین سیسکو تغییرات لازم بر روی  زیرساخت  شبکه Verizon جهت بهره گیری از سرعت های بالاتر 5G، را اعمال خواهد کرد.
  • سیسکو ابزار های Virtual Manages Services های خود که یک بستر نرم افزاری برای تحلیل و اتوماسیون داده ها در بستر Cloud است را برای معماری جدید Verizon استفاده خواهد کرد. همچنین سرویس های امنیت شبکه ای سیسکو همچون iWAN توسط Verizon استفاده خواهد شد. در نهایت سیسکو یک نسخه از روتر های 5G خود (5G Enabled Router) را در معماری شبکه 5G شرکت Verizon پیاده سازی خواهد کرد.

آقای Ed Chan، مدیر ارشد بخش راهبرد های فناوری و برنامه ریزی شرکت Verizon در خصوص کمک گرفتن از سیسکو برای توسعه شبکه 5G این شرکت گفته است: “روی آوردن سازمان ها به سوی فناوری های وایرلس،  Cloud و دیجیتال سازی محرک اصلی رشد بستر 5G می باشد. همکاری راهبردی با سیسکو به ما در پیاده سازی سرویس های جدید به همراه امنیت بالاتر کمک خواهد کرد.”

Yvette Kanouff مدیر بخش Service Provider Business سیسکو در خصوص همکاری با Verizon گفته است: “ سیسکو و Verizon در حال تغییر روش هایی که سازمان ها می توانند از فناوری های 5G بهتر بهره مند شوند، هستند. شرکت Verizon در حال شکل دهی و تنظیم الگوی ساختار شبکه های 5G نسل بعدی است. در این بین سیسکو مفتخر است به Verizon کمک کند تا آنها معماری خود را بصورت بهینه پیاده سازی کنند تا در نهایت بتوانند سرویس های بهتری به مشتریان ارائه دهند.”