سیسکو و اریکسون

همکاری مشترک سیسکو و اریکسون اینبار در زمینه کمک به Service Provider ها برای ارائه ی راهکار های بهتر به مشتریان آنها خواهد بود. این همکاری برای توسعه سرویس های ارتباطاتی یکپارچه نظیر Cisco Spark در بستر شبکه اپراتور های موبایل بوسیله ی فناوری های Ericsson VoLTE شکل خواهد گرفت.

هر ساله کنگره جهانی موبایل بارسلون (Mobile World Congress- Barcelona) مکانی برای نمایش جدید ترین راهکار های قابل ارائه توسط تلفن همراه می باشد. امسال نیز سیسکو و اریکسون راهکار مشترکشان که Collaboration Mobile Convergence (CMC) نام دارد را برای عموم به نمایش خواهند گذاشت. در این راهکار سرویس های ارتباطات یکپارچه ی سیسکو و راهکارهای ارتباطی VoLTE شرکت اریسکون با یکدیگر درون یک محصول جدید ادغام شده اند.

راهکار CMC قابلیت آن را دارد که یک تلفن همراه هوشمند را به یک  ابزار قدرتمند برای ارتباطات یکپارچه  تبدیل کند. مشتریان با استفاده از CMC قادر به استفاده از ابزار قدرتمند Cisco Spark (برای ارسال پیام،  به اشتراک گذاری فایل، کنفرانس HD بر روی چندین دستگاه) خواهند بود. همچنین تماس های Cisco Spark را می توان خیلی ساده به تخته وایت بورد هوشمند Cisco Spark Board منتقل کرد.

Cisco Spark قادر است تماس های با کیفیت را تحت شبکه های 2G، 3G، LTE و همچنین Wi-Fi برقرار کند. این سرویس مزیت های زیر را برای Service Provider ها، در بر خواهد داشت:

  • افزایش درآمد: بوسیله ارزش های افزوده متنوع، Service Provider ها شاهد Average Revenue Per User بیشتری خواهند بود.
  • مدت زمان قرارداد های مشتریان فعلی Service Provider ها افزایش خواهند یافت.
  • تمایز:‌ Service Provider هایی که شبکه اشان از فناوری جدید سیسکو و اریکسون پشتیبانی کند، قادر به ارائه ی سرویس های QoS متنوع تری خواهند بود.
  • ریسک پایین و Flexibility بالا:  راهکار CMC بر روی تمام Evolved Packet Core ها (از جمله  تجهیزات سیسکو و اریسکون) خواهد بود و لذا هم در کاهش CapEx  و هم OpEX موثر خواهد بود.

Yvette Kanouff، مدیر ارشد بخشBusiness  Service Provider سیسکو در خصوص CMC گفته است: “ راهکار CMC به Service Provider ها کمک خواهد کرد تا بتوانند ارتباطات یکپارچه قدرتمندی را بر روی تلفن های هوشمند پیاده سازی کنند.”