سیسکو و فناوری های دیجیتال جدید برای ساختمان ها

فرض کنید وقتی که وارد دفتر کارتان میشوید، دما و نور  محیط متناسب با شرایطی که دوست دارید تغییر کند. سازمان ها همگی به سوی فناوری های هوشمند روی خواهند آورد. چرا که بوسیله آن می توانند رضایت مشتری و کارمندان خود را افزایش دهند. نکته مهم برای تمامی سازمان ها صرفه جویی در هزینه هاست. تحول دیجیتالی یا همان Digital Transformation نه تنها محیط و شرایط کاری را برای افراد بهتر می کند، بلکه هزینه های کلی به خصوص مصرف انرژی را نیز کاهش می دهند. سیسکو اخیرا با معرفی Catalyst Digital Building Switch گام بزرگی برداشته است. سوئیچ فوق اولین سوئیچی است که برای ساختمان های هوشمند طراحی شده است.

از جمله مزیت های سوئیچ Catalyst Digital Building Series Switch می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Support Convergence: برای اولین بار سیستم های مجزا از هم مانند سیستم های روشنایی ، HVAC‌ (گرمایش، سرمایش و تهوبه هوا) می توانند از یک سویئچ مدیریت شوند. این امر بوسیله پروتکل جدید Constrained Application Protocol (CoAP) امکان پذیر است.
  • دو برابر برق رسانی بیشتر: سوئیچ های این خانواده دارای فناوری انحصاری Cisco UPOE هستند که می توانند تا 60W به ازاء هر پورت برق رسانی کنند. شایان ذکر است که این عدد دو برابر فناوری موجود، یعنی همان PoE+ می باشد.
  • نصب ساده: این سوئیچ ها با در نظر داشتن قابلیت نصب ساده طراحی شده اند. تکنیسین ها بوسیله بلوتوث و یک برنامه بر روی تلفن همراه می توانند این سوئیچ های جدید سیسکو را راه اندازی نمایند.
  • کارکرد بدون سر و صدا: طراحی بدون Fan این سویئچ ها باعث شده که کاملا بدون سر و صدا و از این رو مناسب برای ساختمان هایی همچون بیمارستان ها، مغازه ها، هتل ها و محیط های کاری باشند.

اولین شرکتی که از این محصول جدید سیسکو استفاده کرده Sinclair Holdings می باشد. شرکت Sinclair  فناوری های سیسکو را درون هتل های شرکت Marriott پیاده سازی کرده است. در فاز اولیه پیاده سازی سوئیچ های سیسکو در هتل های Marriott گفته شده که میزان مصرف انرژی تا ۵۰٪ کاهش یافته است! قرار است فاز های بعدی تا پایان تابستان تکمیل شوند.

آقای Farukh Aslam، مدیر Sinclair Holdings در خصوص استفاده از فناوری های سیسکو گفته است: “سوئیچ های Catalyst Building Series به ما امکان مدیریت سیستم های مختلف ساختمانی را درون یک بستر ساده IP می دهد. در حال حاضر شرکت Sinclair Marriott Autograph Hotel (Marriott)  شاهد کاهش در  هزینه های مصرف انرژی به صورت چشمگیری بوده است.”