Cisco Spark Board

سیسکو محصول جدید خود به نام Cisco Spark Board  را معرفی نمود. این ابزار قدرتمند علاوه بر امکان Screen Sharing پیشرفته، می تواند مانند یک Digital Whiteboard و یک نمایشگر با کیفیت برای Teleconference عمل کند.

سیسکو پس از سالها فروش تجهیزات مختلف Voice/Video، اکنون Spark را به عنوان محصول اصلی خود برای حوزه های مذکور عنوان کرده است. به طور خلاصه Spark یک Platform  امن برای  ارسال متن، ایجاد کنفرانس و تماس های صوتی و تصویری و ایجاد جلسات تحت بستر Cloud  می باشد. شایان ذکر است که Spark از طریق بستر Cloud  می تواند به خوبی با سایر ابزار های کنفرانس و ارتباطی سیسکو همچون WebEx و TelePresence  ادغام شود.

ادغام شدن Cisco Spark Board با سایر محصولات سیسکو، نقطه قوت این دستگاه نسبت به سایر Whiteboard های هوشمند همچون Microsoft Surface Board و Google Jamboard تلقی می شود.

نحوه کار کردن Cisco Spark Board  بسیار ساده است. کسی که میخواهد مطالب را برای دیگران به اشتراک بگذارد (Presenter)، با در دست داشتن کامپیوتر خود به سمت Cisco Spark Board می رود. در این هنگام سایر دستگاه های موجود در اتاق کنفرانس همدیگر و Cisco Spark Board را از طریق سیگنال های Ultrasonic پیدا می کنند و یک پیغام خوش آمد گویی بر روی Spark Board نمایش داده می شود. نهایتا Presenter دکمه Share موجود بر روی Spark Board را فشار می دهد و مطالب بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد.

شخص Presenter می تواند اسلاید های پاور پوینت، اسناد کاری و ویدیو را از طریق برنامه Spark در کامپیوتر خود بر روی Spark Board برای سایر افراد حاضر در جلسه به اشتراک بگذارد. همچنین حاضرین جلسه نیز می توانند به وسیله تلفن های همراه و تبلت های خود مطالب را برای Spark board ارسال کنند.

بر روی Spark Board یک عدد دوربین با کیفیت 4K و زاویه Wide نصب شده است که می تواند تمام اتاق کنفرانس را در کادر خود قرار دهد. همچنین برای Spark Board پانزده عدد میکروفون در نظر گرفته شده است. در آینده نزدیک نسخه 70 اینچ این محصول هم روانه بازار خواهد شد.

هدف اصلی سیسکو از معرفی این محصول، ساده سازی فرایند ایجاد جلسات و سخت افزار های مرتبط بوده است. تمامی مطالبی که بر روی Spark Board نمایش داده می شوند را می توان در صورت نیاز بصورت امن درون Cloud و برنامه Spark ذخیره کرد.