سیسکو و خرید AppDynamics به ارزش 3.7 میلیارد دلار

سیسکو قصد خرید شرکت نرم افزاری AppDynamics به ارزش 3.7 میلیارد دلار را دارد. شرکت های بزرگ فناوری مانند سیسکو همواره با خریدهای استراتژیک خود سعی می کنند با قدرت هر چه تمام تر وارد حوزه هایی همچون Cloud Computing و Internet of Things شوند.

Rob Salvagno، مدیر ارشد سیسکو در مصاحبه ای گفته بود که خرید اخیر هم راستا با اهداف بلند مدت سیسکو مبنی بر وارد شدن در حوزه نرم افزار است. شرکت AppDynamics نرم افزارهایی تولید می کند که برنامه های کاربردی را مدیریت و داده هایشان را تحلیل می کند. در حال حاضر این شرکت بیش از 2,000 مشتری از جمله Nike دارد.

مبلغ خرید سیسکو نزدیک به دو برابر مبلغی است که در ماه نوامبر سال 2015 بر روی این شرکت ارزش گذاری شده بود  (1.9 میلیارد دلار). به عبارت دیگر، سیسکو مبلغی معادل 26 دلار برای هر سهم این شرکت پرداخت خواهد کرد در صورتیکه در گذشته ارزش سهام این شرکت بین 12 تا 14 دلار تخمین زده شده بود.

Mitch Steves، تحلیلگر RBC در خصوص خرید اخیر سیسکو گفته است: “ مبلغی که سیسکو برای خرید شرکت AppDynamics پرداخت کرده ممکن است در ابتدا زیاد به نظر آید ولی مطمئنا درآمد سیسکو به خصوص در زمینه نرم افزار به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.”

قرار است AppDynamic بخشی از واحد Internet of Things and Application سیسکو شود. آخرین خرید قبلی سیسکو، Jasper، نیز عضوی از این بخش هست. خرید AppDynamics بزرگترین خرید سیسکو محسوب می شود. دومین خرید بزرگ سیسکو ، شرکت Sourcefire، به مبلغ 2.7 میلیارد دلار در سال 2013 صورت گرفت.