سیسکو و Olivetti

شرکت های مختلفی در ایتالیا از IoT به عنوان یک فرصت تجاری برای ارائه ی سرویس های ارزنده و کسب در آمد بیشتر استفاده می کنند. یکی از شرکت های ایتالیایی که اخیرا از راهکار اینترنت اشیا Cisco Jasper IoT استفاده می کند، Olivetti است. این شرکت ایتالیایی موفق شده است Cisco Jasper IoT را درون Control Center خود ادغام نماید.

از زمانی که شرکت Olivetti راهکار Control Center خود را پیاده سازی کرده است، توانسته به اپراتور های مهم ایتالیا از جمله Tim Mobile Network سرویس های مختلف IoT ارائه دهد. بطور کلی راهکار Olivetti Control Center برای حوزه های زیر کار آمد هست:

  • انرژی: شرکت های نیرو و انرژی مختلف ایتالیایی نظیر Snam، Italgas و Estracom از فناوری های مختلف IoT جهت بهینه سازی جریان اطلاعات و انرژی بخصوص از طریق کنترلر های هوشمند استفاده می کنند.
  • اتوموبیل های هوشمند و شرکت های بیمه اتوموبیل: سازندگان خودرو و شرکت های بیمه مربوطه از فناوری های IoT جهت بررسی وضعیت رانندگی و تخلفات رانندگان استفاده می کنند. با تحلیل داده های فوق شرکت های بیمه می توانند نرخ بیمه مناسب تری به رانندگان ارائه دهند.
  • فروشگاه ها: با استفاده از فناوری های IoT فروشگاه هایی مانند Tailoradio توانسته اند مطالب هوشمند بر روی صفحات نمایشگر برای بهبود تجربه خرید مشتریان ارائه دهند.
  • شرکت ها حمل و نقل: داده های IoT می تواند به شرکت ها حمل و نقل مانند Italia Distribuzioni کمک کنند تا وضعیت راه ها و ترافیک را دقیقتر و راحت تر تحلیل و مدیریت کنند.

آقای Mario Polosa مدیر بخش IoT شرکت Olivetti در خصوص استفاده از راهکار Cisco Jasper در این شرکت گفته است: “ما همواره تلاش کرده ایم  فناوری و راهکارهای IoT  را در کشور ایتالیا توسعه دهیم. با ترکیب فناوری Control Center با Cisco Jasper  می توانیم سرویس های IoT را با سرعت خیلی بالایی روانه بازار کنیم. این امر منجر به صرفه جویی در هزینه ها و افزایش رضایت مشتری خواهد شد.”

در حال حاضر بیش از 120 شبکه موبایل در سراسر جهان از فناوری Cisco Jasper استفاده می کنند. 

درباره Olivetti

شرکت Olivetti یکی از بزرگترین اپراتورهای موبایل کشور ایتالیا محسوب می شود. این شرکت با استفاده از نرم افزار و سخت افزار مدرن توانسته است به یکی از برترین Solution Provider ها تبدیل شود. این شرکت در حال حاضر در بیش از 50 کشور در زمینه های مختلف نظیر Machine to Machine، Internet of Things و Cloud Computing فعالیت می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Olivetti کلیک نمایید.