سیسکو و فرودگاه کشور رومانی

تصور یک شبکه Wireless با میزان Downtime صفر تقریبا غیر ممکن است. در فرودگاه Romania National Company Bucharest Airports  پیاده سازی یک شبکه Wireless  یک امر لازم بود اما این پیاده سازی نیازمند تغییر ساختار کلی شبکه فعلی بود. تغییرات شبکه فرودگاه CNAB کار ساده ای نبود چرا که این فرودگاه بیش از 70% کل ترافیک هوایی کشور رمانی را بر عهده دارد.

فرودگاه CNAB پس از بررسی راهکارهای مختلف تصمیم گرفت از شرکت سیسکو برای ایجاد شبکه جدید کمک بگیرد. سیسکو برای به روز رسانی شبکه این فرودگاه و افزودن یک شبکه Wireless   از تجهیزات: Cisco Aironet 1140، 3500 Series Access Points در کنار سوئیچ های  Cisco Catalyst 2960, 3750, 4500 , 6500 استفاده کرد.

Vasile Darla، مدیر فنی و اطلاعات CNAB در خصوص شبکه جدید این فرودگاه گفته است: “سرعت شبکه جدید نسبت به قدیم بیش از ۱۰ برابر بیشتر شده است. دسترسی به اطلاعات خیلی ساده تر شده و راندمان کارمندان نیز بالاتر رفته است.  اکنون که واحد انفورماتیک و فناوری اطلاعات فرودگاه دیگر درگیر رفع مشکلات زیرساختی نیست، می توانند زمان خود را صرف ارائه راهکار های جدید  و خلاقانه نمایند.”