سیسکو و دانشگاه های کلمبیا

دانشگاه کلمبیایی Universidad EAFIT به این نتیجه رسیده بود که به شبکه Wireless نیاز دارد ولی بدلیل اینکه نمیدانست پیاده سازی شبکه مذکور چقدر زمان بر خواهد بود عملیات را به تعویق می انداخت.

دانشگاه Universidad EAFIT با بیش از 16,000 دانشجو و 28 ساختمان مساحت زیادی را داراست. آنها پیش بینی کرده بودند که زمان لازم برای پیاده سازی شبکه Wireless با در نظر گرفتن 25 متخصص فناوری اطلاعات، حدود دو الی سه هفته به ازاء هر ساختمان طول خواهد کشید.

دانشگاه Universidad EAFIT پس از مذاکره با شرکت های مختلف برای پیاده سازی شبکه ی جدید خود، تصمیم گرفت تا با شرکت سیسکو برای پیاده سازی شبکه  Wireless خود همکاری کند. راهکار سیسکو شامل بیش از دویست Wireless Access Point در کنار سوئیچ های Cisco Catalyst 3500, 3700, 4500, 6800 بود. با استفاده از راهکار فوق خیلی سریع شبکه Wireless در این دانشگاه پیاده سازی شد.
مهندسین با استفاده از راهکار سیسکو توانستند خیلی ساده و راحت با استفاده از Cisco Prime Infrastructure Manager تمامی سوئیچ و Access Point ها را تنظیم و Monitor کنند. علاوه  بر پیاده سازی سریع بوسیله Cisco Prime، برای امن سازی شبکه دانشگاه از Cisco Identity Service Engine نیز استفاده شد.

آقای Hugo Girlado، سرپرست فناوری اطلاعاتUniversidad EAFIT در خصوص پیاده سازی شبکه جدید در دانشگاه گفته است: “استفاده از محیط گرافیک و تحت وب Cisco Prime و  Identity Service Engine حتی برای افراد کم تجربه هم آسان است. با استفاده از راهکار سیسکو، سه نفر توانستند شبکه یک ساختمان با 400 کامپیوتر را در عرض تنها 2 روز پیاده سازی کنند.”