توسعه استفاده از فناوری اطلاعات و Telemedicine در کشور آرژانتین

تا پایان سال جاری منطقه آمریکا لاتین با 21 میلیون نفر بیکار مواجه خواهد بود. همچنین این منطقه طی 4 سال آینده به حدود 449,000 متخصص فناوری اطلاعات نیاز خواهد داشت. برای جبران کمبود های فوق، دولت و صنعت باید با همکاری یکدیگر وضعیت را بهبود بخشند.

در حال حاضر سیسکو کمک های فراوانی به آقای Mauricio Macri، رئیس جمهور کشور آرژانتین می کند. آقای Macri که اخیرا بعنوان یکی از  100نفر تاثیر گذار در جهان معرفی شده، پیشنهاد طرح تحول دیجیتال سازی به همراه آموزش تخصصی افراد را داده است.

ماه گذشته کنفرانس Argentina Business & Investment Forum در شهر Buenos Aires برگزار شد. این مراسم به ریاست آقای Mauricio Macri، میزبانیArgentina Investment and Trade Promotion Agency و با محوریت جذب سرمایه و همکاری شرکت های بین المللی برگزار شد. در این مراسم سیسکو یکی از مهمترین شرکت های حاضر بود.

علاوه بر مراسم مذکور، سیسکو در ماه می امسال با وزارت علوم کشور آرژانتین تفاهم نامه ای جهت آموزش مفاهیم شبکه به متخصصین این کشور امضا کرد. مراکز آموزش شبکه سیسکو (The Cisco Networking Academy) با کمک INET (National Institute of Technical Education) مفاهیم تخصصی و فنی شبکه را بصورت رایگان آموزش خواهند داد. آقای Gabriel Sakata، مدیر ارشد سیسکو در کشور آرژانتین می گوید: “سیسکو همواره متعهد به توسعه دانش شبکه و فناوری اطلاعات بوده است. این دو حوزه برای توسعه کشور لازم است.”

اخیرا وزارت علوم کشور آرژانتین در اقدام دیگری جهت توسعه وضعیت آموزش های فنی با Municipality of Lanús یکی از بزرگ ترین مراکز فنی و پزشکی منطقه، تفاهم نامه ای امضا کرده است. 

بر اساس تفاهم نامه فوق، دانشجویانی که در Eva Peron Medical Center ثبت نام می کنند کار با انواع دستگاه های سیسکو TelePresence به منظور پیاده سازی فناوری های Telemedicine را یاد می گیرند. با داشتن تخصص در زمینه Telemedicine دانشجویان رشته پزشکی می توانند آینده کاری بهتری برای خودشان بوجود آورند. تمامی این اتفاقات با تعهد سیسکو در زمینه آموزش فنی شروع شده است.