سیسکو و تحول تجربه کسب و کار Mobile

در دنیای امروزی تمامی فرآیند های سازمانی با سرعت بالایی در حال تغییر هستند. برای پاسخ به این مسئله، سیسکو راهکار های متعددی ارائه کرده است. در یک سال گذشته متخصصین سیسکو و اپل با یکدیگر همکاری های زیادی برای بهبود وضعیت Mobile داشته اند. این دو شرکت به خوبی می دانند که برای از دست دادن مشتری کافی است تنها یک تجربه نا مطلوب در زمینه مکالمه یا برنامه های کاربردی اتفاق بیفتد.

سیسکو معتقد است که نباید فقط به بهبود  تجربه کاربری توجه کرد، بلکه مسئله تحول دیجیتالی برای سازمان ها در آینده نزدیک بسیار مهم خواهد بود. تحول دیجیتالی به سازمان ها کمک خواهد کرد تا ضمن کاهش هزینه و پیچیدگی ها، نوآوری های خود را سریع تر ارائه دهند.

سیسکو و اپل با همکاری یکدیگر موفق شده اند موارد زیر را در سیستم عامل موبایل iOS 10 پیاده سازی کنند:

  • امکان Roaming: با بهینه کردن نحوه Roaming در iOS10، کاربران می توانند با سرعت بالا تری به شبکه های Wi-Fiوصل شوند و همچنین میزان بار ترافیک و مصرف باتری موبایل و تبلت آنها کاهش می یابد.
  • اولویت بندی برنامه ها: این امکان برای بهینه سازی پهنای باند برنامه های کاربردی بر اساس اولویت های تعیین شده از سوی سازمان می باشد.
  • تجربه ارتباطات یکپارچه بهینه شده: در نسخه جدید iOS برنامه ارتباطات یکپارچه Cisco Spark بطور کامل با هسته اصلی سیستم عامل و سخت افزار های اپل ادغام شده است.

سیسکو برای ارائه دستاورد و اهداف خود در زمینه Mobile Business قرار است سمیناری تحت وب  داشته باشد. سخنران های این سمینار Rowon Trollope، Joe Cozzolino، Jef Reed از شرکت سیسکو و یک نماینده از شرکت اپل خواهند بود. زمان برگذاری آن ۲۵ اکتبر می باشد. در این سمینار یک ساعته به مباحث زیر اشاره خواهد شد:

  • تحول کسب و کار سازمان ها با استفاده از راهکار های Mobile
  • تماس های صوتی، ارسال پیام و برقراری جلسات با استفاده از iPhone و iPad
  • بهینه سازی اتصالات به شبکه های Wi-Fi و اولویت بندی برنامه ها برای سازمان ها
  • پشتیبانی واحد و منظم برای محصولات سیسکو و دستگاه های مجهز به iOS