سیسکو و تحول اقتصادی کشور مکزیک

سیسکو از سالیان گذشته در رشد اقتصادی کشور مکزیک نقش داشته است. اولین اقدامات سیسکو برای توسعه این کشور به سال 1993 بر میگردد و امروزه بیش از 1,000 متخصص در کشور مکزیک مستقر هستند. همچنین سیسکو سابقه طولانی در آموزش به کارمندان و دانشجویان مکزیک از طریق مراکز آموزشی The Cisco Network Academy دارد. این مراکز موفق شده اند تا کنون 50,000 دانشجو را آموزش دهند.

آقای Chuck Robbins، مدیر عامل سیسکو اخیرا با آقای Enrique Peña Nieto، رئیس جمهور مکزیک ملاقاتی داشتند که در آن به مباحثی در خصوص رشد کشور مکزیک پرداختند. در ادامه مهم ترین دغدغه های کشور مکزیک به همراه راهکار های سیسکو آورده شده است:

ایجاد مراکز تولیدی و فناوری اطلاعات قدرتمند: کشور مکزیک با رشد صعودی قابل توجهی در زمینه تولید مواجه است، بطوریکه این کشور در منطقه آمریکای لاتین نسبت به سایر کشور ها با رشد بسیار بیشتری روبرو است. سیسکو با افزایش مراکز تولید سخت افزاری خود در این کشور، به این رشد صعودی کمک بیشتری نیز خواهد کرد. پیش بینی می شود که مراکز تولیدی سیسکو در مکزیک به بیش از 110 کشور در سراسر جهان صادرات داشته باشند.

کمک به رشدSilicon Valley منطقه ی آمریکا لاتین: در سال گذشته کشور مکزیک حدود یک میلیارد دلار در زمینه توسعه حوزه فناوری اطلاعات هزینه کرده است. همچنین این کشور موفق به ایجاد بیش از 500,000 شغل در حوزه فناوری اطلاعات تنها در سال گذشته شده است. شرکت مطبوعاتی The Financial Times به منطقه Guadalajara در مکزیک به عنوان “Latin Silicon Valley” اشاره کرده است. سیسکو می خواهد با توسعه حوزه فناوری های دیجیتالی امن (Secure Digital Technologies) به کشور مکزیک کمک کند تا فرصت های شغلی بیشتری نیز ایجاد کرده و بتواند به اقتصاد کل منطقه آمریکای لاتین کمک کند.