تبدیل وعده ها به واقعیت با iOS10

حدود یک سال پیش سیسکو و اپل جهت بهبود وضعیت کسب و کار ها از طریق Mobility اعلام همکاری کردند. از آن موقع تا به امروز این دو شرکت سخت در تلاش هستند تا هدف مذکور را محقق کنند. در تابستان گذشته سیسکو و اپل توانستند به بیش از 30 شرکت مختلف خدمات جدیدی ارائه دهند. و اکنون نخستین موج از نوآوری های جدید این دو شرکت آماده ارائه می باشد.

در نسخه سیستم عامل iOS 10، سیسکو و اپل فناوری های مختلفی ارائه کرده اند که می تواند برای کسب و کارها بسیار مفید باشد. یکی از این نوآوری ها بهینه سازی نحوه اتصال تجهیزات از جمله آیفون/ آیپد به سیستم عامل iOS 10  به شبکه های بیسیم سیسکو می باشد. در ادامه با راهکار های مشترک جدید سیسکو اپل بیشتر آشنا می شویم:

بهینه سازی اتصال به Wi-Fi: یکی از چالش های اصلی، ایجاد راهکاری برای اتصال هوشمند محصولات اپل به شبکه های بیسیم سیسکو بود. برای مثال فرض کنید با گوشی تان به یک جلسه Web-Ex متصل هستید، اگر شما در محلی جابجا شوید سیگنال Wi-Fi شما تضعیف خواهد شد و گوشی شما خود به خود به قوی ترین Wi-Fi در نزدیکی شما وصل خواهد شد. این اتصال و پرش به یک شبکه Wi-Fi دیگر خود زمان بر است و جلسه Web-Ex شما با اختلال روبرو می شود. برای حل چالش فوق سیسکو و اپل یک مکانیزم Hand-Shaking و Roaming تحت بستر 802.11r پیاده سازی کرده اند که چالش فوق را کاملا برطرف می کند.

اولویت بندی برنامه های کسب و کار (Prioritizing Business Apps): کسب و کارها بر روی شبکه شان محتوای زیادی دارند که ممکن است به یک اندازه اهمیت و اولویت نداشته باشند. در iOS 10 سیسکو و اپل به کمک یکدیگر مکانیزم های مختلف QoS پیاده سازی کرده اند تا از انواع ازدحام  در شبکه جلوگیری  شود و تا حد امکان منابع شبکه صرف برنامه های با اولویت بالاتر گردد.

در زیر برخی از مشخصات فنی iOS 10 آورده شده است:

  • سرعت Roaming بیش از 8 برابر سریعتر
  • کاهش Failure های مربوط به Web-Browsing به میزان 90%

  • بهبود Reliability در تماس های تلفنی تحت شبکه های بی سیم به میزان 66%

  • کاهش هزینه های مربوط به مدیریت تا 50%

در حال حاضر تمامی قابلیت های فوق بر روی Cisco AireOS WLC 8.3 قرار گرفته است. همچنین Cisco Meraki این قابلیت ها را بوسیله یک MR Firmware بر روی دیگر دستگاه ها تا اواخر سپتامبر روانه بازار خواهد کرد.