درخشش سیسکو در المپیک Rio 2016

المپیک ریو جایگاهی بود برای نمایش چندین سال تلاش و زحمت ورزشکاران. همچنین در المپیک و پارالمپیک  ریو فناوری و سرویس های سیسکو که نتیجه ۳ سال تلاش و بیش از 34,000 ساعت مهندسی این شرکت بوده است برای تمام افراد این منطقه آماده به کار بود.

هیچ المپیکی در تاریخ به اندازه المپیک ریو نیازمند تجهیزات شبکه ای و نیروی متخصص شبکه نبوده است. “خانواده المپیک” که شامل 15,000 ورزشکار به همراه خانواده هایشان، 70,000  داوطلب، و بیش از 3,000 نفر در کادر اجرایی بود، همگی به نوعی از شبکه های سیسکو استفاده کردند. به تلاش متخصصین مجرب سیسکو، نه تنها شبکه پیاده سازی شده در المپیک ریو امن بود، بلکه بدون وقفه و نقص کار کرد.

در المپیک ریو:

  • بیش از 150,000 دستگاه مختلف به شبکه های سیسکو ای وصل شدند.
  • بیش از 1.4 پتابایت داده توسط شبکه های سیسکو ای انتقال داده شدند. شایان ذکر است که 1.4 پتابایت معادل 620,000 ساعت تصویر با کیفیت HD می باشد.

  • بیش از 4 میلیون تهدید امنیتی از حملات Distributed Denial of Service  های پیشرفته توسط زیرساخت امنیتی سیسکو شناسایی و حذف شدند.

با اینکه ارائه ی خدمات شبکه ای در المپیک امسال بسیار وظیفه سنگین و مهمی برای سیسکو بود، هدف اصلی این شرکت چیز دیگری است. نزدیک به سه دهه است که سیسکو در دیجیتال سازی و ارائه خدمات، فناوری و افزایش میزان تحصیلات کودکان در کشور برزیل می کوشد.

یکی از برنامه های آموزشی سیسکو در المپیک ریو Olympic Technical Program نام داشت. طی این برنامه بیش از 300 دانش آموز برزیلی با مفاهیم اصلی فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری آشنا شدند.

علاوه بر هر آنچه که در بالا گفته شد، نباید از Cisco House در کشور برزیل غافل شد. کادر اجرایی سیسکو در چند سال گذشته تلاش زیادی کرده است که در Cisco House آخرین دستاورد های دیجیتال سازی برزیل را به نمایش بگذارد. در مدت زمان المپیک ریو، Cisco House پذیرای بیش از 3,100 نفر بود.