سیسکو و Skype for Business

یکی از مهمترین اهداف شرکت سیسکو برقراری ارتباطات مشتریان با کمترین اختلال است. در راستای این هدف سیسکو به تازگی Cisco Meeting Server را معرفی کرده است. این راهکار جدید امکان تعامل آسان و سریع، برای افرادی که از سیستم های ویدیو کنفرانس Cisco Video Rooms و Skype for Business استفاده می کنند را تسهیل نموده است. با این راهکار تمامی افراد، فارغ از بستر ارتباطی (Polycom، Avaya یا حتی مرورگر های WebRTC)، می توانند تنها با یک کلیک وارد جلسات ویدیویی پیشرفته شوند.

Rowan Trollope، یکی از مدیران سیسکو در بخش IoT گفته است: "اتصال به جلسات ویدیویی باید  بدون دردسر و مشکلات باشد، اما متاسفانه در گذشته  چنین بوده و دلیل این امر عدم سازگاری محصولات و سرویس های شرکت های سازنده مختلف بوده است. سیسکو با راهکار جدید و ادغام تمامی سرویس های کنفرانسی با Skype مشکل فوق را رفع کرده است. با راهکار Cisco Meeting Server، مشتریان دیگر نیازی نیست به بستر ارتباطی خود فکر کنند، چرا که از این پس می توانند از تمامی بستر های موجود وارد یک جلسه هوشمند شوند."

در ادامه برخی از مزیت های Cisco Meeting Server عنوان شده است:

محیطی آشنا: مهم نیست که شما با چه بستری وارد جلسه می شوید، چرا که محیط کاربری آن، هم ساده و هم ظاهری بسیار آشنا خواهد داشت. این امر خیلی مهم هست، چرا که اکثر کاربران ممکن است یک روز از طریق اتاق های Video Room وارد جلسه شوند و روز دیگر از Mobile Client.

استفاده بهینه تر از پهنای باند: در گذشته اغلب سیستم های ویدیو کنفرانسی نیازمند پهنای باند زیادی بودند بنابراین سازمان ها هزینه های زیادی را متحمل می شدند. Cisco Meeting Server از طریق بهینه سازی مصرف پهنای باند می تواند هزینه های مذکور را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

پشتیبانی از تمامی جلسات: این محصول هم برای سازمان های کوچک و هم برای سازمان های بزرگ که چندین هزار کاربر دارند قابل استفاده می باشد.

جلسات امن: این محصول مانند تمامی محصولات سیسکو از امن ترین راهکار های امنیتی استفاده می کند.