دریافت جایزه Best of Interop 2016 در حوزه امنیت توسط Cisco Firepower NGFW

هر ساله در همایش Interop، موسسات و تحلیلگران مختلف حوزه فناوری گرد هم می آیند و شرکت های تاثیرگذار بر فناوری را انتخاب می کنند. امسال سیسکو موفق به دریافت چهار جایزه در زمینه های مختلف از جمله جایزه برترین محصول امنیت Firepower NGFW  شد.

در ادامه با برخی از ویژگی های Firepower NGFW که توانست جایزه Interop 2016 را دریافت کند بیشتر آشنا می شویم:

در گذشته لازمه "بهبود" امنیت شبکه، افزودن یک Appliance جدید به ده ها محصول موجود که هر کدام نیاز به مدیریت جداگانه دارند بوده است. بدیهی است با گذر زمان و با افزوده شدن Appliance و محصولات بیشتر، مدیریت اجزای مختلف شبکه کار بسیار دشواری خواهد شد. از اینرو محققین سیسکو تصمیم گرفتند محصولی ارائه کنند تا امنیت شبکه را افزایش و پیچیدگی کلی آن را کاهش دهند.

نتیجه تلاش های سیسکو برای رفع چالش فوق، محصول Cisco Firepower Next-Generation (NGFW) می باشد.  این محصول که در ماه فوریه امسال رو نمایی شد، مبتنی بر تهدید عمل می کند و تمامی فناوری ها و سرویس های امنیتی را درون خود ادغام کرده است. شایان ذکر است که Cisco Firepower NGFW تنها محصول بازار است که امنیت بالایی برای سازمان ها فراهم کرده و همچنین دارای قابلیت های Next-Generation IPS و Advanced Malware Protection می باشد. یکی دیگر از قابلیت های مهم Firepower NGFW، به کارگیری “Smart Licensing” می باشد که امکان افزودن نرم افزار های جدید را به محصول امنیتی فعلی تسهیل می کند.

تمام قابلیت های فوق بدون رابط کاربری ساده بی فایده خواهد بود. یکی از  نقاط قوت Firepower NGFW داشتن رابط کاربری ساده با امکان مدیریت پیشرفته تمامی اجزا امنیتی شبکه می باشد. برخلاف محصولات رقیب که هر کدام از قابلیت های  امنیتی را درون یک پنجره یا Pane جداگانه قرار می دهند، Cisco Firepower NGFW تمامی قابلیت های مختلف امنیتی از جمله تنظیمات Firewall و Advanced Malware and Endpoint را درون یک صفحه قرار داده است تا مدیریت آنها ساده تر شود.