تاثیرات مثبت دیجیتال سازی بر روی زنجیره تامین

زنجیره های تامین  امروزی نیاز به تغییرات عظیمی دارند. طبق تحقیقات موسسه British Standard Institute در سال 2016، حوادث مختلف از جمله قطعی برق، سرقت و غیره بیش از 56 میلیارد دلار خسارت به زنجیره های تامین وارد کرده اند، از این رو دیجیتال سازی زنجیره تامین امری ضروری محسوب می شود.

موسسه Electronic Industry Citizenship Coalition (EICC) حامی کارگرانی است که متاثر از حضور فناوری در زنجیره تامین هستند. این موسسه در حال استفاده از IoT در زمینه های مختلف دیجیتال سازی است. آقای Rob Lederer، رئیس EICC در خصوص استفاده از IoT برای پیشبرد زنجیره تامین دیجیتال گفته است: " امروزه اکثر اعضا یک تیم  زنجیره تامین با انواع مختلف ویدیو کنفرانس آشنایی دارند و بسیاری از آنها به صورت روزمره از آن استفاده می کنند." در ادامه به تاثیرات مثبت فناوری بر روی زنجیره تامین، اشاره شده است:

  • به سازمان ها اجازه می دهد حجم داده بالاتری را تحلیل کنند.
  • می توان از طریق وب سایت ها و نرم افزار های موبایل در خصوص محصولات و سرویس هایی که مصرف کنندگان از آنها استفاده می کنند، توضیحات و آموزش داد.
  • برنامه های موبایل این امکان را فراهم کرده تا کارگران به سرعت مشکلات را گزارش دهند.
  • امکان برپا کردن دوره های آموزشی برای کارگران بصورت آنلاین وجود دارد.

شایان ذکر است که EICC در سال 2014 یک موسسه آموزشی  آنلاین (e-Learning Academy) راه اندازی کرده  که در آن به آموزش مباحث مختلف زنجیره تامین پرداخته شده است. این موسسه آموزشی شامل بیش از 50 دوره با 14 زبان مختلف و 30,000 کاربر می باشد.