استفاده از فناوری اطلاعات توسط بنگاه های خیریه

امروزه بنگاه های خیریه برای جمع آوری بهینه کمک های مالی به فناوری های ویدیویی، موبایل و جامعه مجازی روی آورده اند.

در بیست و سوم  ژوئن سال 2011،  Rachel Beckwith در یک سانحه رانندگی جان باخت. او از بزرگترین خیرین تاریخ است که هیچ وقت نتوانست ثمره تلاش های خیریه خود را ببیند. قبل از این تصادف او خیریه ای برای جمع آوری پول جهت تصفیه آب در کشور های آفریقایی ایجاد نموده بود. پس از مرگش، خانواده  Rachel با باز کردن یک صفحه در جامعه مجازی یادش را گرامی داشتند. پس از این اتفاق، خیریه ای که Rachel  تاسیس کرده بود موفق شد بیش از  1.2 میلیون دلار پول جمع آوری کند. نکته مهم خیریه Rachel  این بود که  بدون استفاده از جامعه مجازی و فناوری اطلاعات نمی توانست تا این حد شناخته شود و پول جمع آوری کند.

علاوه بر افزایش جامعه هدف، یکی دیگر از مزیت های استفاده از فناوری اطلاعات برای خیریه ها کاهش هزینه می باشد. خیریه ها با استفاده از فناوری اطلاعات می توانند هزینه های تبلیغاتی خود را از طریق حذف تراکت های کاغذی کاهش دهند.

از دیگر خیریه های موفق که با کمک فناوری اطلاعات توانست مقدار پول زیادی جمع آوری کند می توان به خیریه مربوط به Amyotrophic Lateral Sclerosis اشاره کرد. این خیریه که به "چالش آب یخ" شهرت داشت، موفق شد از طریق جامعه مجازی حدود 220 میلیون دلار در سراسر جهان پول جمع آوری کند.