انقلاب دیجیتال 19 تریلیون دلار از دیدگاه John Chambers

دنیا در حال سپری کردن  انقلاب دیجیتالی است  که تاثیر اقتصادی اش 10 برابر بیش از انقلاب فناوری اطلاعات اینترنت است. آقای John Chambers مدیر عامل سابق و رئیس هیئت مدیره سیسکو گفته است این انقلاب می تواند ارزش اقتصادی معادل 19 تریلیون دلار ایجاد نماید. وی گفت: در این انقلاب، کشور های هند و فرانسه پیشتاز هستند.

او در خصوص انقلاب دیجیتال متذکر شد: " شما به زودی تاثیرات انقلاب دیجیتال را در هر سازمان، منازل و شهری خواهید دید. اینکه دولت ها و نه شرکت های بزرگ در این انقلاب پیشتازهستند عجیب است."

کشور هند با هدایت نخست وزیر فعلی اش، Narendra Modi، به یکی از پیشرفته ترین دولت های دیجیتال تبدیل شده است. سال گذشته این دولت برنامه Digital India   را بنا نمود که اقتصاد این کشور را توانست بطور چشمگیری متحول نماید. این تحول با سفر Modi به Silicon Valley (آمریکا) شروع شد.

Chambers تاکید داشت با توجه به روند رشد کشور فرانسه در حوزه انقلاب دیجیتال، این کشور می تواند بزرگترین جایگاه توسعه تکنولوژی در اروپا شود. وی در خصوص راه اندازی و توسعه شرکت های نوپا در زمینه فناوری  گفت: " میزان شرکت های نوپا در حال تاسیس و توسعه در فرانسه با رشد عجیبی مواجه خواهد بود و فرانسه مهد شرکت های نوپا در اروپا خواهد شد."

John Chambers در آخر گفت که با توجه به روند رشد کشور های اروپایی در زمینه انقلاب دیجیتال، ابر شرکت های عظیم آینده مانند فیسبوک و اپل از دل اروپا خواهند بود.