بانکداری نسل بعدی

در دنیای امروزی که مردم  اکثرا امور بانکی خود را از طریق گوشی تلفن همراه و وب سایت های بانکها انجام می دهند، حضور فیزیکی کارمندان  درون بانک چه الزامی دارد؟

یک سایت بانکداری الکترونیک هیچوقت نمی تواند همانند یک انسان واقعی به مشتری  مشاوره های مالی دهد و همچنین متناسب با نیازهای او سرویسی مناسب ارائه دهد.

برای اینکه یک بانک بتواند از حضور فیزیکی افراد به عنوان یک عامل متمایز کننده استفاده نماید، باید بتواند بصورت صحیح از آنها بهره مند شود، و این امر نیازمند "دیجیتالی" شدن بیشتر (بر خلاف تصور عموم) و ایجاد تحولات سریع است. نکته حائز اهمیت یافتن تعادل میان نیروی انسانی و دیجیتال سازی است.

سیسکو در تحقیق “A Roadmap to Digital Value in Retail Banking” توضیح داده است که استفاده از فناوری چگونه می‌تواند بین سال های2015 تا 2017 بیش از 405 میلیارد دلار برای حوزه بانکداری ارزش افزوده ایجاد کند. در سال 2015 متاسفانه حوزه بانکی توانست تنها از 29% ظرفیت که در گزارش سیسکو آمده بود استفاده کند. این نشان می دهد که بانک ها هنوز نتوانسته اند از فناوری های درستی برای نیاز هایشان استفاده کنند.

برای حل مسئله فوق بانک ها نیازمند تقویت فروش و امور بازرگانی، تربیت کارمندان نسل بعدی و ارائه مشاوره ویدیوئی هستند. تمامی موارد فوق مستلزم یک عامل مشترک است و آن هم "نیروی انسانی کار آمد" است.

برای اینکه بانک ها  بتوانند تعامل بهتری با مشتری داشته باشند، باید ابزار های لازم را به کارمندان بدهند.  مهم ترین این ابزارها، ابزارهای ارتباطات یکپارچه و ویدیوئی برای تعاملات چهره به چهره  (Face-to- Face) می باشد. در آینده نزدیک، بانک هایی موفق خواهند بود که از طریق دو ابزار گفته شده بتوانند ارتباط بهتری با مشتریان ایجاد نمایند که در مرکز تمامی اینها استفاده از نیروی انسانی کارآمد وجود دارد.