افزایش سرمایه گذاری در شرکت های نو پا حوزه IoT

سرمایه گذاری و حمایت از شرکت های حوزه IoT در سال 2015 به صورت چشمگیر افزایش داشت.
با وجود اینکه حوزه IoT در حال رشد و شکل گیری است، سرمایه گذاری در این حوزه روز به روز بیشتر می شود. در سال 2015 حدود 128.5 میلیارد دلار در شرکت ها نوپا سرمایه گذاری شد که میزان قابل توجهی از این مبلغ مربوط به شرکت های حوزه IoT بوده است. در خود حوزه IoT، بخش IIoT (Industrial IoT) بیشترین رشد و جذب سرمایه گذاری را در سال اخیر داشته است. سرمایه گذاری در شرکت های نوپا حوزه IIoT طی پنج سال گذشته بیش از چهار برابر شده است. نکته قابل توجه آن است که در سال گذشته نسبت به سال 2014، میزان سرمایه گذاری در این حوزه 83% رشد داشته است.
یکی از مباحث داغ در خصوص سرمایه گذاری حوزه IoT، سازگاری و همکاری فناوری های مختلف با یکدیگر و امنیت می باشد.Adrian Fortino ،یکی از متخصصین و محققین برجسته حوزه IIoT، مدعی است که در صورتیکه به دو حوزه فوق (امنیت و سازگاری فناوری ها با یکدیگر) بیشتر پرداخته شود، سرعت رشد این حوزه بطور باور نکردنی افزایش خواهد یافت.


شرکت Augury Systems با دریافت کمک 7 میلیون دلار از سوی شرکت های سرمایه گذار موفق شده است فناوری های سرمایش/گرمایش و روشنایی (HVAC) را توسعه دهد. در حال حاضر Augury Systems فناوری های HVAC در ساختمان های اداری و تجاری پیاده سازی می نماید. Saar Yoskovitz، مدیر عامل Augury Systems گفته است: “فناوری های شرکت ما می تواند میلیارد ها دلار هزینه انرژی و نگهداری از سیستم ها را کاهش دهد."
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com