استفاده از فناوری های سیسکو در ALMA

مرکز Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) واقع در ارتفاع 5,000 متری از سطح دریا در یکی از کویر های کشور شیلی که بزرگترین مرکز نجوم رادیویی محسوب می شود، از پیشرفته ترین فناوری های سیسکو استفاده خواهد کرد.
مرکز ALMA با به کارگیری 66 آنتن رادیویی که هر کدام 15 متر ارتفاع دارند، بطور شبانه روزی سیگنال های مختلف کهکشان ها را دریافت می کند تا با تجزیه و تحلیل این سیگنال ها بتواند در خصوص نحوه شکل گیری آنها به دانشمندان اطلاعاتی دهد. مرکز ALMA همواره با چالش های مختلفی مواجه هست از جمله: باد های شدید، برف، رطوبت پایین، گرد و غبار و کمبود اکسیژن. برای پاسخگویی به چنین شرایط خاص و مفرط، یک زیرساخت و شبکه مطمئن لازم است تا اطلاعات را از این آنتن ها دریافت نماید و به مغز ALMA (مجموعه ابر رایانه های پیشرفته) انتقال دهد.
آقای Jorge Ibsen، مدیر بخش رایانه ALMA در خصوص همکاری این دو سازمان گفته است: " بطور خیلی ساده ALMA مانند یک کارخانه است که برای جامعه نجوم اطلاعات تولید می نماید و برای اینکه بتوانیم اطلاعات تولید شده را به بهترین نحو انتقال دهیم، نیازمند یک زیرساخت شبکه ای مطمئن هستیم. در اینجا هست که اهمیت نقش سیسکو را بیش از پیش متوجه می شویم. الان بیش از ده سال هست که ما با راهکار های مختلف سیسکو کار می کنیم. در حال حاضر ما سالیانه بیش از 200 TB (ترا بایت) اطلاعات تولید می کنیم و این مقدار در سال های آتی بیشتر هم خواهد شد."
Mariana Portela که یکی از مدیران سیسکو در کشور شیلی است در خصوص مرکز ALMA گفته است: "برای اینکه مرکز خاصی مثل ALMA بتواند سرپا بماند، باید بتواند در شرایط خاص و مفرط به عملیات خود ادامه بدهد. یکی از رمز های موفقیت سیسکو این است که فناوری و راهکار های خود را مطابق با شرایط هر کدام از مشتریان و سازمان ها می تواند به خوبی تنظیم کند."
برای کشف رمز ها و شگفتی های جهان، ALMA از سوئیچ های Cisco Catalyst 6500 Core استفاده می نماید که قابلیت آن را دارند که در ارتفاع های بالا از سطح دریا به عملیات بدون وقفه ی خود ادامه دهند. این سوئیچ ها واقع در یک دیتا سنتر پیشرفته قرار دارند. این دیتا سنتر مجهز به چندین دستگاه پیشرفته Oxygen Injection (که اکسیژن مورد نیاز را درون محیط تزریق می کند)، فناوری های سرمایش پیشرفته و ... می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ALMA کلیک کنید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com