بهبود اتاق کنفرانس بوسیله Cisco PresenterTrack

متن زیر از بخشی از سخنان Snorre Kjebu، مدیر ارشد بخش Collaboration Endpoints Technology Group سیسکو در خصوص فناوری Cisco Presenter Track می باشد:
"حدود 18 ماه پیش، در یکی از بازدید های سایت مشتریان تیم مهندسی ما با چالش جالبی مواجه شدند. آنها وارد کلاس معلمی شدند که در حال برگزاری کلاس مجازی بود. این معلم به ناچار مجبور بود تمام مدت در یک نقطه بایستد تا دوربین بتواند تصویر وی را ضبط و برای دانشجویان مجازی اش ارسال کند. همه ما می دانیم که برای یک معلم خیلی غیر عادی و حتی سخت است که تمام مدت یک کلاس را در یک نقطه ثابت بایستد این مدرسه تجهیزات ویدیو-کنفرانس داشت ولی تجربه مطلوب را برای معلمین فراهم نمی کرد. کارشناسان فناوری اطلاعات نتوانستند به راه حل ساده برسند و تنها پیشنهاد شان استخدام کادر فیلم برداری به همراه چندین دوربین مختلف در یک کلاس بود.
در اینجا بود که ما از خودمان پرسیدیم: هدف ویدیو کنفرانس اگر اشخاص نتوانند صورت یکدیگر را ببینند چیست؟ من خوشنود هستم که ما توانستیم مشکل معلم در سناریوی بالا را حل کنیم. در ماه گذشته ما فناوری PresenterTrack را برای کل جهان آماده پیاده سازی کردیم."
درون PresenterTracker الگوریتم های پیچیده ای قرار دارد. PresenterTrack در انتها یک اتاق کنفرانس یا کلاس قرار می گیرد و از طریق الگوریتم های تشخیص چهره، تصویر صورت سخنگو را از طریق دوربین Cisco TelePresence Precision 60 Camera ضبط می کند.
هنگامی که دوربین تشخیص دهد سخنگو در یک محیط Triggered Zone قرار گرفته است، تصویر Close-up از وی می گیرد و وقتی که سخنگو از محیط Triggered Zone خارج شود، نمای دور از کلاس را ضبط می کند.
تمام این اتفاقات بصورت هوشمند، پیوسته و اتوماتیک صورت می گیرد. شما برای پیاده سازی Cisco PresenterTrack به یک کادر IT مجرب نیاز ندارید و تنها در چند دقیقه می توانید پیاده سازی کنید. تا به امروز سازمان ها و مراکز آموزشی زیادی این فناوری را پیاده سازی نموده اند و همه آنها خوشبختانه از آن رضایت کامل دارند.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com