کاهش زمان Downtime بوسیله فناوری های IoT و Digitization

روبات های هوشمند امروزه قادر هستند روزانه 22 ساعت کار کنند. این زمان معادل دو شیفت کاری کامل (11 ساعته) به همراه یک استراحت کوتاه محسوب می شود. روبات ها قادر هستند هفت روز هفته بدون صرف زمان برای خوردن ناهار، چای، تعطیلات آخر هفته یا مسافرت کار کنند.
سیسکو و شرکت FANUC در حال پیاده سازی روبات هایی می باشند که میزان Downtime را بطور کامل حذف نماید. این راهکار مشترک که Zero Downtime نام دارد، در بیش از 6,000 روبات در سراسر جهان پیاده سازی شده است.
برای تولید کنندگان تجهیزات صنعتی و بخصوص خودرو سازان، Downtime برنامه ریزی نشده بدترین حادثه ممکن محسوب می شود، بطوری که می تواند خسارتی بالغ بر 20,000 دلار در دقیقه و یا 2 میلیون دلار به ازاء هر بار وقوع رقم زند.
راهکار ZDT از تکنیکی به اسم Predictive-Maintenance برای پیش بینی زمان لازم برای سرویس و تنظیم مجدد روبات ها استفاده می کند. این تکنیک در زمینه های مختلف IoT با سرعت بالایی در حال پیاده سازی است. تکنیک فوق تمام روبات های یک کارخانه را بوسیله فناوری های ارتباطی سیسکو به یک کامپیوتر Edge متصل می کند. این کامپیوتر در نهایت تمامی اطلاعات دریافت شده از روبات ها رو بر روی Cisco Cloud برای تحلیل های پیشرفته قرار می دهد. راهکار ZDT محدود به یک روبات نمی شود، بلکه می تواند تمام کارخانه را مورد نظارت قرار دهد.
روبات های صنعتی اکنون جز 12 فناوری در حال رشد اول جهان محسوب می شود. پیش بینی می شود ارزش حوزه بازار مربوط به روبات های صنعتی تا سال 2025 به 1.2 تریلیون دلار برسد. در حال حاضر حدود 92% از 60 میلیون روبات صنعتی موجود در جهان به شبکه متصل نیستند. روبات های آینده با اتصال به شبکه و بهره گیری از فناوری های ZDT کارایی خیلی بهتری خواهند داشت.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com