سیسکو و فرودگاه Sao Paulo

فناوری های Wired+Wireless سیسکو در اصلی ترین فرودگاه آمریکا لاتین به کار گرفته می شود.
فرودگاه بین المللی Sao Paulo (GRU Airport) برای تقویت و به روز رسانی زیر ساخت ارتباطی خود از فناوری های سیسکو استفاده خواهد کرد. این فرودگاه که اصلی ترین فرودگاه آمریکا لاتین محسوب می شود از فناوری های Wired+Wireless در پایانه شماره 3 خود استفاده می کند. دلیل اصلی این گسترش، افزایش تعداد مسافرین در 20 سال آینده و بازی های المپیک 2016 است.
فناوری های سیسکو امکان اتوماسیون خدمات خطوط هوایی و درآمدزایی بیشتر را ممکن ساخته است. بیش از پانصد Access Point و سوئیچ سیسکو در نقاط مختلفی از این پایانه بکار گرفته شده تا مسافرین دسترسی به WiFi داشته باشند.
فرودگاه بین المللی Sao Paulo با بیش از 100 مقصد مختلف (شامل 56 مقصد بین المللی) و حدود 830 پرواز روزانه، مهمترین فرودگاه برزیل محسوب می شود. شایان ذکر است که این فرودگاه حدود 108،000 مسافر در روز جا به جا می کند. این حجم زیاد از مسافر باعث شده بود فرودگاه Sao Paulo در حوزه های امنیتی، کنترل و مدیریتی حتی در زمان قبل از جام جهانی 2014 با مشکل روبرو شود. با زیرساخت جدید که شامل فناوری های سیسکو می باشد، سرویس های مهم همیشه Available هستند.
سیسکو راهکار هایی برای این فرودگاه ارائه کرده است که با افق سرمایه گذاری آن سازگار است. علاوه بر بعد هزینه ای، سیسکو به دلیل داشتن فناوری هایی همچون Multicast/Broadcast برای تجهیز این فرودگاه انتخاب شد.

WiFi و فرصت های درآمد زایی دیگر

پس از جام جهانی سال 2014 فرصت بهره گیری از فناوری های جدید بخصوص WiFi ایجاد شد. معماری های Wireless سیسکو نه تنها ارتباطات را برقرار می سازد بلکه نرم افزارهایی همچون Cisco CMX (Connected Mobile Experiences) شبکه را هوشمند تر می نماید.
فناوری Cisco CMX اطلاعاتی همچون: آیا دفعه اولی هست که مسافر به فرودگاه مراجعه می کند؟ آیا وی جزء مسافرین همیشگی این فرودگاه هست؟ و با چه وسیله ای به شبکه وصل شده است؟ می دهد. با استفاده از اطلاعات فوق، مسئولین فرودگاه Sao Paulo می توانند سرویس و تبلیغات متناسب با نیاز مشتری ارائه دهند و در نهایت سودآوری خود را افزایش دهند.

گسترش و برنامه ریزی بلند مدت

سودآوری حاصل از بکار گیری زیرساخت شبکه ای جدید در فرودگاه Sao Paulo به محیط های داخلی فرودگاه محدود نمی شود. با گسترش شبکه ی پایانه شماره 3 به فضاهایی همچون پارکینگ ها، قسمت گمرک و... فرصت های بهره وری از سرویس های WiFi بیشتر خواهد شد.
در حال حاضر فرودگاه بین المللی Sao Paulo قصد دارد تا معماری شبکه ای جدیدی را به پایانه های 1 و 2 تعمیم دهد. این توپولوژی و معماری می تواند تا 20 سال پاسخگو نیاز های فرودگاه Sao Paulo باشد.

چند جمله از حامیان طرح:

Luiz Eduardo Ritzman مدیر ارشد فناوری اطلاعات فرودگاه بین المللی Sao Paulo: "زیر ساخت فناوری اطلاعات و شبکه ای جدید در پایانه شماره 3 و گسترش آن به پایانه های 1 و 2 سیستم های مختلف فرودگاه بین المللی Sao Paulo را ادغام و بهینه خواهد کرد. این یکی از گام هایی است که ما برداشته ایم تا فرودگاه بین المللی Sao Paulo را به یکی از 20 فرودگاه نمونه جهان تبدیل نماییم."
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com