سیسکو و تولید سقف اتاق دیجیتالی و هوشمند

سیسکو قصد دارد بر روی فناوری جدیدی کار کند که به مشتریان اجازه دهد تا رنگ سقف، روشنایی و دمای محیط شان را بصورت هوشمند کنترل نمایند. بستر Digital Ceiling ترکیبی از فناوری های مختلف نظیر روشنایی، HVAC، رنگ نور و دمای محیط است که همگی تحت زیرساخت IP منتقل می شوند.
فناوری Digital Ceiling می تواند مصرف انرژی ساختمان ها را به شدت کاهش داده و همچنین کارایی، راحتی و سلامت کارمندان را افزایش دهد. Ingrid Kambe مدیر بخش بازاریابی راهکار های سیسکو در خصوص فناوری Digital Ceiling گفته است: "سازمان ها همواره در تلاشند که بهترین محیط ممکن را برای کارمندان فراهم نمایند. کارمندان با این فناوری قادر خواهند بود شدت نور سفید یا گرمای نور زرد را به دلخواه خودشان کنترل نمایند. در ابعاد گسترده تر، آنها قادر به کنترل سیستم HVAC نیز خواهند بود."
برای توسعه این فناوری، سیسکو با شرکت های بزرگی در زمینه ی روشنایی همچون Philips، Molex و Cree؛ شرکت هوشمند سازی ساختمان Johnson Control و تولید کنندگان Microchip همچون Siemon، Superior Essex و Relayr در حال همکاری است.
آقای Tony Shakib، مدیر بخش اینترنت اشیا سیسکو در خصوص فناوری Digital Ceiling گفته است: " فناوری Cisco Digital Ceiling نحوه تعامل ما با محیط را تغییر خواهد داد. برای اولین بار ما قادر خواهیم بود تا بوسیله اینترنت اشیا و فناوری های دیگر شبکه مواردی همچون: روشنایی، گرمایش، امنیت، حسگر های حرکت و.. را کنترل نماییم. حاصل این فناوری را در افزایش آسایش و کاهش هزینه ها می توان دانست."
ساختمان WaterPark Place III در شهر تورنتو کشور کانادا عنوان: "هوشمند ترین ساختمان آمریکای شمالی" را دریافت کرده است و در چهار طبقه از این ساختمان فناوری Digital Cieling پیاده سازی شده است. نکته جالب دیگر این ساختمان روشنایی می باشدکه توسط فناوری Power-over-Ethernet تامین می شود و میزان کلی مصرف انرژی ساختمان را تا 50% کاهش می دهد.
سیسکو در خصوص پیاده سازی فناوری فوق اطلاعات زیر را منتشر نموده است:
- 78% از کارمندان اعلام نموده اند که از احساس آسایش و راحتی بیشتری برخوردارند.
- افزایش در آمد ناشی از بهبود کارایی کارمندان به میزان 2 میلیون دلار
- کاهش مصرف انرژی حداقل 10-15%
- صرفه جویی 150,000 دلار سالیانه تنها در اتاق های کنفرانس
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com