پروژه “Ciudad Creativa Digital” مکزیک و جذب شرکت های بزرگ فناوری جهان

شهر Guadalajara کشور مکزیک با داشتن بیش از صد شرکت نرم افزاری و تولیدات دیگر فناوری، به عنوان Silicon Valley این کشور شناخته شده است. شایان ذکر است که Guadalajara دومین شهر پر جمعیت مکزیک می باشد.
برای تحول و مدرن سازی این شهر، پروژه ای با نام “Ciudad Creativa Digital” (شهر خلاق دیجیتال) با هدف تبدیل شدن این شهر به یکی از مراکز بزرگ تولید بازی های رایانه ای، توسعه نرم افزار، جلوه های ویژه برای فیلم ها و... پیاده سازی شده است. پیش بینی می شود پس از اتمام این پروژه، بیش از 20,000 شغل تخصصی در این شهر ایجاد گردید.
علاوه بر شرکت های فنی محلی، قرار شده است شرکت های بزرگ فناوری جهان از جمله Comcast، News Corp.، Sony، Viacom، Walt Disney به شهر مدرن Guadalajara بپیوندند. همچنین تا 10 سال آینده در آمد سالیانه 10 میلیارد دلار برای Guadalajara در نظر گرفته شده است.
Giles Beits، یکی از سرپرستان موسسه معتبر علمی پژوهشی IEEE در خصوص شهر Guadalajara گفته است: “Guadalajara شهر بزرگی است که دانشگاه ها و شرکت های صنعتی بزرگی در آن قرار گرفته است. یک اکوسیستم نوآورانه هم در این شهر وجود دارد که به نفع توسعه فناوری های جدید عمل می کند."
آقای Victor M. Larios، استاد دانشگاه University of Guadalajara در خصوص پیاده سازی معماری IoT در این شهر گفته است: “معماریIoT قطعا حوزه های مختلف شهری از جمله پارکینگ ها، حمل و نقل عمومی، محل عابرین پیاده و... را متحول خواهد ساخت. از مهمترین ویژگی های IoT می توان به بالا بردن سطح امنیت و سلامت شهروندان اشاره نمود. از IoT برای اندازه گیری و تحلیل میزان آلاینده های هوا، مصرف آب و زباله ها نیز استفاده خواهد شد."
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com