سیسکو و تحول City of Stirling

City of Stirling یکی از حومه های شمالی شهر Perth کشور استرالیا می باشد. این شهر با داشتن جمعیت 220,000 نفر و مساحت 105.2 کیلومتر مربع یکی از بزرگترین شهرک های دولتی استرالیا محسوب می شود. این شهرک در سال های گذشته سرمایه گذاری فراوانی در زمینه فناوری اطلاعات کرده است تا به یکی از مدرن ترین شهرک های جهان تبدیل شود. برای مثال، در حال حاضر WAN این شهر در بیش از 30 نقطه قابل دسترسی است و دارای 15 جایگاه برای دسترسی عموم به Wi-Fi می باشد.
یکی از چالش هایی که شهرک City of Stirling با آن مواجه بود، مدیریت مرکزی کل شبکه بوده است. طبق گفته آقای Peter Bennington، مدیر ارشد فنی این شهرک، آنها به یک سامانه مرکزی برای مدیریت شبکه و هویت شناسی نیاز داشته اند.
همچنین این شهرک به قابلیت Scalability بالا نیاز دارد چرا که این شهرک با وجود اینکه تنها 1200 نفر ساکن دارد، ممکن است در برخی ایام بیش از هزاران نفر در آنجا حضور داشته باشند. همچنین این شهرک رشد جمعیت صعودی را تجربه می کند.
آقای Bennington در خصوص مدیریت مرکزی و رشد جمعیت گفته است: " ما همواره تلاش کرده ایم که بهترین تجربه برای حاضرین در شهرک را فراهم نماییم. ما در سایت اصلی خود به High-Availability از داشتیم، و به همین خاطر از فناوری های سیسکو استفاده می کنیم و برای مدیریت و هویت شناسی از فناوری Cisco Identity Services Engine استفاده می کنیم."
شهرک City of Stirling از طریق فناوری ISE، توانسته است به موارد زیر دست یابد:
- محدود نمودن سرویس های مختلف بر اساس هویت کاربر
- امن نمودن شبکه های Wireless از طریق روش های Extensible Authentication Protocol
- Web Authentication برای کاربران مهمان
عملیات امن ومدیریت مرکزی شهرک City of Striling توسط Data#3 که یکی از Cisco Gold Partner ها است صورت گرفته است. آقای Matt Younger، مدیر زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شهرک در خصوص پروژه امن و مدیریت مرکزی این شهرک گفته است: " یکی از مزیت های کار کردن با سیسکو، اکوسیستم غنی از Partner های مجرب می باشد. این تیم ها در تمامی مراحل از طراحی تا پیاده سازی در کنار ما قرار گرفته بودند. در هر پروژه ای مشکلات و چالش هایی در حین کار وجود دارد، ولی Partnerهای سیسکو توانستند با سرعت بالایی مشکلات را حل نمایند."
آقای Bennington نیز در خصوص همکاری با سیسکو و Partner هایش گفته اند: " یکی از بزرگترین اهداف ما، پیاده سازی ISE بدون آنکه اشخاص متوجه تغییرات شوند بود. فکر می کنم در این زمینه خیلی موفق بوده ایم."
از این پس افراد ساکن و حاضر در شهرک City of Stirling دیگر نیاز نیست چندین نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. فناوری Cisco ISE قادر است کاربران را شناسایی نماید و اطلاعات نظیر محل کارشان و دسترسی های مجازی که دارا هستند را همگی بدون اینکه در کار کاربران اختلالی ایجاد شود، مدیریت نماید. نتیجه این فناوری افزایش راندمان کارکنان و افزایش و بهبود استفاده از Public Domain ها توسط شهروندان می باشد.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com