سیسکو و آینده سیستم های مخابراتی (Telco Gear)

سیسکو به تازگی اعلام نمود که قصد معرفی سیستم جدیدی که بتواند ترافیک داده Time-Division Multiplex را بر روی شبکه های Packet-switched انتقال دهد را دارد. هدف اصلی طراحی این سیستم جدید مهاجرت دادن Service Provider ها از سیستم TDM فعلی به سوی زیرساخت IP/MPLS می باشد.
مهاجرت از سمت TDM به سوی Packet-Based بسیار هزینه بر است و به همین خاطر این مهاجرت بسیار کند بوده است. سیسکو می گوید که این بستر و سیستم جدیدی که معرفی نموده است، به Service Provider ها امکان ساخت شبکه های Packet را می دهد و همچنین به آنها اجازه می دهد تا ترافیک TDM را انتقال دهند. یکی از ابزار های سیسکو برای رفع چالش فوق، سری Cisco Network Converged System 4200 Series می باشد.
هدف سیسکو ارائه سیستمی است که به Service Provider ها اجازه دهد ترافیک های خود را از طریق سیستم های TDM سنتی ارائه دهند و به صورت تدریجی به سمت Packet روی آورند (و در نهایت سیستم قبلی را به کل بازنشست نمایند). با این روش میزان فضا و انرژی تا 90% صرفه جویی خواهد شد.
علاوه بر اخبار فوق، سیسکو اعلام نموده است که قصد افزایش Density سری NCS 4000 Series از طریق Line Card های 400G را دارد. این Line Card پهنا باند دستگاه مذکور را دو برابر می نماید و به حد 400Gbps میرساند. وقتی که Line Card فوق درون Cisco NCS 4009 و NCS 4016 قرار گیرد، Density به ترتیب تا 3.6Tbps و 6.4Tbps افزایش خواهد یافت.
شرکت مخابراتی Verizon اولین شرکتی است که قصد مهاجرت به سویی شبکه 100G را دارد و برای این امر می خواهد از سری Cisco NCS استفاده نماید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com