شرکت سیسکو و noHold بر سر پروژه “SARA” همکاری خواهند کرد

شرکت سیسکو و noHold برای طراحی دستیار مجازی به اسم “SARA” همکاری خواهند کرد. عبارت “SARA” مخفف Services Automated Resolution Agent می باشد. امروزه دستیارهای مجازی (VAs) و دستیار مجازی مشتریان (VCAs) سنتی فقط قادر به پاسخگویی به سوالات و انجام امور ساده مشتریان می باشند. این در حالیست که “SARA” با ادغام سیستم های مختلف Back-Office، می تواند مسائل پیچیده تری را حل نماید.
چشم انداز سیسکو با سایر چشم انداز های سنتی پشتیبانی و خدمات متفاوت است. تفاوت اصلی سیسکو در استفاده و بهره گیری از هوش مصنوعی (AI) جهت استفاده ی بهینه از: اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه های شبکه ای همچون روتر ها، کاهش زمان حل مسائل، به روز رسانی به صورت Real-Time و انجام امور مختلف برای مدیران شبکه می باشد. برای توضیح بیشتر فرض کنید یک کاربر درون یک دیتا سنتر به مشکلی بر بخورد. در این سناریو ی فرضی ما، دستیار مجازی می تواند اطلاعات را از یک روتر دریافت نماید، و پس از عیب یابی (Troubleshooting) اطلاعات مربوطه را به مدیر شبکه انتقال دهد. بدیهی است زمان بر طرف نمودن مشکل با دستیار مجازی کمتر خواهد بود.
شرکت noHOld برای نشان دادن عملی بودن این چشم انداز، در اوایل سال 2014 برای تولید onePK API با سیسکو همکاری خود را آغاز نمود. این دو شرکت نشان داده اند که این نوع دستیار مجازی می تواند مسائل پیچیده را تشخیص و عیب یابی نماید، با دستگاه های مختلف "صحبت" نماید، به روز رسانی انجام دهد و... onePK یکی از عناصر (SDN)های استرانژیک سیسکو محسوب می شود. onePK یک ابزار آسان برای توسعه، اتوماسیون و پیاده سازی سریع می باشد. با وجود API های غنی آن، به راحتی می توانید به اطلاعات مهم درون شبکه ی خود دسترسی پیدا نمایید.
هدف نهایی این پروژه بنا بر گفته های آقای Diego Ventura، مدیر عامل و موسس noHold، نمایش امکان پذیر بودن اتصال دستیار مجازی به سیستم های Back-End سیسکو بوده است. ایشان گفته اند: "در کل ما می خواستیم یک تجربه جدید ایجاد نماییم که چشم انداز سیسکو را منعکس نماید و یک دستیار مجازی برای کمک بسازیم. در دنیای فناوری، میزان پیچیدگی ها رو به افزایش است. درون دیتا سنتر ها این پیچیدگی حتی بیشتر هم می باشد. ما می خواستیم به خودمان ثابت کنیم که با استفاده از ماشین آلات می توانیم با این پیچیدگی ها مقابله نماییم. سیسکو برای فروشندگان و همکار های خود مجموعه API های فراوانی را در اختیار می گذارد. ما خیلی خوشحال هستیم که دستیار مجازی ما نه تنها جستجو، بلکه اطلاعات درون پایگاه داده و حتی خود دستگاه ها را را نیز می تواند کنترل نماید."
آقای Glenn Schleicher، مدیر ارشد واحد Cisco Smart Web Technology Group، توضیح داده اند که: "مشتریان و همکاران ما دنبال راهکار های حل مسائل هستند که با دخالت و تلاش کمتری بتوانند شبکه های روز به روز پیچیده تر خود را مدیریت نمایند. فناوری های سنتی همچون Knowledge Base Search نمی توانند پاسخگو این خواسته مشتریان باشند. فناوری دستیار مجازی مسیر طولانی را طی کرده اند، و ما خشنود هستیم که با noHold همکاری می نماییم تا بررسی بیشتری پیرامون آنچه که دستیار های امروزی می توانند انجام دهند نماییم."

درباره شرکت noHold

noHold یک شرکت خصوصی می باشد که در سال 1999 تاسیس شده است. noHold ارائه دهنده راهکار های Self-Service مبتنی بر وب می باشد. هدف اصلی این شرکت پاسخگویی سریع به سوالات واقعی و روزمره است. استفاده از راهکار های پشتیبانی از مشتریان noHold بسیار ساده می باشند و هوش مصنوعی به کار گرفته شده خیلی شبیه به یک انسان واقعی می باشد. مشتریان noHold شامل: Toshiba، Lenovo، Cisco و تعداد دیگری از رهبران صنعت می باشد.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com