سیسکو و معماری جدید دیجیتال سازی شبکه

بهبود وضعیت Connectivity تنها بخشی از مزیت های دیجیتال سازی شبکه می باشد. نسل جدید شبکه ها منجر به نو آوری های سازمانی و تجربه کاربری بهتری برای مشتریان خواهد شد. علاوه بر مزیت های فوق، دیجیتال سازی شبکه در دراز مدت منجر به کاهش هزینه ها، ارائه سرویس های بیشتر، امنیت کلی بالاتر و امکان ارتقاء و به روز رسانی را برای سازمان ها فراهم خواهد نمود.
برای دیجیتال سازی شبکه، اقدامات و نوآوری های متعددی صورت گرفته است که می توان به ایجاد شبکه های مبتنی بر نرم افزار، Network Function Virtualization و توسعه بوسیله Open API ها اشاره کرد. با اینکه نوآوری های مذکور، کارایی عملیات سازمان را بهبود می بخشند، اما به دلیل تعدد فرآیندها روند کندی را ایجاد خواهد کرد. از اینرو، بهترین راهکار ارائه معماری شبکه ای می باشد که تمامی فناوری های مجازی سازی، اتوماسیون و مدیریت سرویس های Cloud را یکجا بتواند ارائه نماید.
برای پاسخگویی به تمام مشکلات و دغدغه های فوق، سیسکو معماری جدید Digital Network Architecture (DNA) که یک معماری پیشرفته مبتنی بر نرم افزار است را معرفی کرده است. معماری فوق بر اساس Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) که سیسکو اغلب درون دیتا سنتر ها استفاده می کند به همراه رویکرد مبتنی بر نرم افزار بنا شده است. همچنین سیسکو به همراه معماری Cisco DNA، خانواده نرم افزار Cisco One Software Family را نیز معرفی کرده است.
مهمترین ویژگی های Cisco DNA عبارتند از:
- سازمان ها با استفاده از Cisco DNA امکان اجرا تمامی سرویس هایشان در هر کجا را خواهند داشت.
- رویکرد Cisco DNA به سازمان ها اجازه خواهد داد تا بتوانند شبکه خود را بهتر مدیریت و به روزرسانی های احتمالی را برای آن ها تسهیل نمایند.
- امکان یکپارچه سازی Policy های مختلف در سرتا سر شبکه به کمک بستر Cloud.
- سیسکو توانسته است از طریق ادغام فناوری های خود با Third Party ها به همراه امکان استفاده از انوع open API ها، یک اکوسیستم غنی از انواع Network Enable Applications ها ارائه نماید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com