Cisco & Telefonica

شرکت مخابراتی Telefonica به زودی طیف وسیعی از فناوری های ارتباطات یکپارچه (Collaboration) تحت Cloud را برای مشتریان خود ارائه خواهد داد.
این شرکت قرار است فناوری و راهکار هایی نظیر Cisco Unified Communications، مرکز تماس مجازی (Virtual Contact Center)، کنفرانس های ویدیو ای حرفه ای (Cisco TelePresence)، کنفرانس های تحت وب Cisco WebEx و Collaboration Meeting Rooms تحت خطوط موبایل و ثابت ارائه نماید. شایان ذکر است تمامی مشتریان Telefonica قادر خواهند بود بدون پرداخت هزینه اضافی از سرویس های فوق بهره مند شوند. در ادامه به برخی از ویژگی های خاص سرویس های ارتباطات یکپارچه تحت Cloud اشاره شده است:
-افزایش کارایی: با استفاده از یک اشتراک معمولی، مشتریان Telefonica به تمامی ابزارهای ارتباطات یکپارچه دسترسی خواهند داشت تا خیلی سریعتر از گذشته بتوانند به نیاز های سازمانی پاسخ دهند.
-ارتباطات یکپارچه در هر کجا و بر روی هر دستگاه: راهکار Cisco Hosted Collaboration Solution (HCS) خیلی ساده هم با شبکه مخابرات همراه Telefonica و هم به صورت امن از طریق اینترنت ادغام می شود تا مشتریان Telefonica بتواند در هر کجا و با هر وسیله ای به فناوری های قدرتمند ارتباطات یکپارچه سیسکو دسترسی داشته باشند.
-امکان حضور ساده در جلسات: کارمندان، مشتریان و Partner های Telefonica از این پس می توانند از طریق دستگاه های متصل به اینترنت در جلسات مدرن با قابلیت ارسال تصاویر، صوت، سند های دیجیتالی و کنفرانس های قدرتمند ویدیوئی TelePresenceحضور داشته باشند.

درباره Telefonica Business Solutions:

شرکت Telefonica Business Solutions یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده ی راهکارهای Integrated Communications برای بازار های B2B، سازمانی های بزرگ، سازمان هایی که در چندین کشور دفتر دارند (Multinational Corporations) و.. می باشد. از دیگر خدماتTelefonica می توان به راهکارهای دیجیتال (امنیت و Cloud) و سرویس های مخابراتی اشاره نمود. این شرکت در بیش از 40 کشور شعبه دارد و به بیش از 170 کشور سرویس ارائه می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Telefonica کلیک نمائید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com