IoT یک فرصت استثنایی برای توسعه جهان

در گزارش "Harnessing the Internet of Things for Global Development"، به این موضوع که با استفاده از IoT چگونه می توان خیلی سریعتر از گذشته حوزه فناوری را توسعه داد، اشاره شده است. این گزارش برای اولین بار در جلسه ی سالیانه Pacific Telecommunications Council اعلام شد و به بیان جایگاه IoT در دنیای امروزی و نقشی که می تواند در زمینه ی تقویت اقتصاد کشورهای در حال توسعه داشته باشد، می پردازد. بطور کلی با استفاده از IoT می توان یک بستر ارتباطی را با کمترین سرمایه گذاری ایجاد کرد.
IoT شامل هر گونه وسیله ای است که به اینترنت متصل می شود. افزایش تعداد این دستگاه ها ( که معمولا شامل حس گر هایی هستند با قابلیت های Wireless) به همراه رشد پهنای باند در جهان منجر به کاهش هزینه استفاده از فناوری های حوزه IoT شده است.
امروزه کشور های توسعه یافته و پیشرفته تلاش می کنند تا هر وسیله ای که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد متصل نمایند (چه در محیط کار، منزل یا حتی برای تفریح و سرگرمی). این رشد سریع استفاده از IoT برخی از کارشناسان را نگران ایجاد اختلاف طبقاتی جهانی در زمینه استفاده از فناوری های IoT کرده است.
سیسکو در خصوص دغدغه فوق گفته است: "رسیدگی به مسائل حوزه IoT در کشورهای در حال توسعه، می تواند حفره های طبقاتی مربوطه را از بین ببرد. همچنین کشورهای در حال توسعه می توانند با استفاده از IoT علاوه بر تقویت زیر ساخت های ارتباطی خود، اقتصاد کشور شان را خیلی سریع تر از گذشته تقویت کنند. سیسکو گفته است که IoT بر روی حوزه های آموزشی، بهداشت و سلامت عمیقا تاثیر گذار خواهد بود. "
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com