سیسکو و ایجاد تغییر و تحول در ذخیره و ارسال ویدیو

در نمایشگاه CES 2016 امسال، سیسکو برای ارائه دهندگان سرویس های تلویزیونی چگونگی استفاده از بستر Cloud جهت کاهش هزینه و بهبود عملیات را به نمایش گذاشته است.
سیسکو پیش بینی کرده است تا سال 2019، ویدیو حدود 80% از ترافیک IP را شامل خواهد شد. شایان ذکر است از این عدد عظیم، نزدیک به حدود 42% از ترافیک IP را تلفن های همراه هوشمند استفاده خواهند کرد و 68% از آن ترکیبی از ویدیو های HD/4K خواهند بود.
پلتفرمی تحت عنوان Cisco Virtualized Video Processing (V2P) برای پاسخگویی به این نیاز مهم، توسط سیسکو پیاده سازی شده است. این بستر اجازه می دهد تا عملیاتی که در گذشته با سخت افزار انجام می شدند، با نرم افزار انجام شوند. در نمایشگاه CES امسال، سیسکو برای این بستر دو راه کار کاملا جدید ارائه نموده است:
Cisco Open Media Distribution: یک بستر CDN برای ارسال تصاویر بر روی چندین صفحه نمایش بصورت همزمان. در حال حاضر شرکت کانادایی Chaw Communications Inc.، یکی از مشتریان سیسکو در این حوزه می باشد.
Cisco Cloud Object Storage: یک راهکار ذخیره سازی مبتنی بر نرم افزار است که سرویس هایی همچون Cloud DVR و Time-Shift TV را با یکدیگر ادغام می نمایند. در حال حاضر تعداد زیادی از Video Provider های آمریکایی و اروپایی این راهکار را پیاده سازی نموده اند.
در حال حاضر سیسکو می کوشد تا نحوه تولید، ارسال و استفاده از ویدیو از طریق Cloud را متحول نماید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com