همکاری سیسکو و AT&T برای هوشمند سازی شهر ها

با افزایش جمعیت، چالش هایی همچون ازدحام جمعیت، ترافیک سنگین، آلودگی هوا، محدودیت منابع و نداشتن زیر ساخت مناسب همگی پر رنگ تر می شوند.
برای پاسخگویی به چالش های فوق، سیسکو و شرکت AT&T با یکدیگر همکاری خواهند نمود تا بتوانند بهترین زیرساخت ممکن برای رفاه بیشتر شهروندان را طراحی نمایند.
سیسکو و AT&T با دانشگاه های مطرح جهان از جمله Chicago, Dallas و Georgia Institute of Technology برای تشکیل زیرساخت مناسب همکاری خواهند کرد. شایان ذکر است در گذشته سیسکو با کمک مجمع دانشگاهی موفق شده بود بستر Cisco Smart + Connected را پیاده سازی نماید.
چارچوب درنظر گرفته شده برای زیر ساخت فوق شامل موارد زیر خواهد بود:
زیرساخت: با فناوری های جدید سیسکو و AT&T، شهر ها ی هوشمند قادر به نظارت، کنترل وضعیت راهها، جاده ها، ساختمان ها، پارک ها و دیگر اماکن و معابر عمومی خواهند بود. شناسایی نقاطی از شهر که نیازمند رسیدگی فوری است (مانند یخ بستن پل ها و جاده های اصلی) از دیگر امکانات زیرساخت مذکور خواهد بود.
Citizen Engagement (تعامل شهروندان): شهروندان این شهر های هوشمند می توانند از طریق برنامه های قابل نصب بر روی تلفن های هوشمند، از وضعیت اطراف خود آگاهی بیشتری کسب نمایند. همچنین آنها قادر خواهند بود تا از راه دور Parking Meter ها را شارژ نمایند و از قبل جای پارک برای خود رزرو نمایند.
حمل و نقل: شهروندان قادر خواهند بود دقیق تر از گذشته زمان رسیدن اتوبوس و یا قطار را بدانند.
امنیت عمومی: مسئولین می توانند نظارت دقیق تری بر روی استادیوم ها، پارک ها و دیگر محل های پر ازدحام داشته باشند. همچنین فناوری Gun Fire Detection به نیروی انتظامی هر محل اطلاعات دقیقی درباره محلی که یک تفنگ شلیک شده است به همراه تعداد دفعات تیر اندازی و افراد حاضر در محل خواهد داد.
در نهایت AT&T به کمک سیسکو Smart City Network Operation Center را که محل اصلی نظارت مسئولین بر روی شهر های هوشمند خواهد بود را تاسیس خواهد نمود.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com