Cisco & Simpanan Bank

Bank Simpanan Nasional که بزرگترین بانک کشور مالزی می باشد، با پیاده سازی فناوری های نسل بعدی بانکداری دیجیتال موسوم به Virtual Teller Machines در 31 شعبه سراسر کشور مالزی به یکی از پیشرفته ترین بانک های منطقه خود تبدیل شده است. فناوری VTM که بر اساس Cisco Unified Computing و Cisco Unified Communication بنا شده است، ارتباط ویدیوئی مجازی امن بصورت Real Time را میان مشتری و کارمندان امکان پذیر می سازد.
Datuk Adinan Maning، مدیر عامل Bank Simpanan Nasional (BSN) در خصوص فناوری نوین VTM گفته است: “فناوری VTM امکان تقسیم بار کاری میان شعبه های مختلف را بطوریکه شعبه شلوغ تر می توانند توسط شعبه های خلوت تر کمک دریافت نمایند، را امکان پذیر ساخته است. مشتریان اکنون بدون محدودیت های جغرافیایی می توانند از خدمات مالی متنوع تری بهره مند شوند."

مزایای اصلی Digitized Teller Services

مجازی سازی سرویس های بانکی توسط BSN منجر به افزایش منابع برای مشتریان، کاهش هزینه برای بانک و بهبود کلی سرویس دهی می شود. در هر شعبه از BSN سه دستگاه VTM نصب خواهد شد. دستگاه های VTM بر اساس Cisco Business Edition 7000 Unified Communications Platform که شامل ارتباطات صوتی دیجیتالی VoIP، تماس و کنفرانس تصویری از طریق Cisco DX 650 و Cisco Jabber برای چت درون سازمانی می باشد، بنا شده است. فناوری های فوق به کارمندان بانک اجازه می دهند تا در هر زمان به مشتریان سرویس بهینه ارائه نمایند.
مشتریان BSN از تاریخ دوم دسامبر 2015 توانسته اند در 31 شعبه مختلف و از طریق 93 دستگاه VTM، امور بانکداری خود را انجام دهند.

درباره Bank Simpanan Nasional (BSN):

BSN که بزرگترین بانک کشور مالزی است، همواره تلاش نموده است تا سرویس های بانکداری جدید به مشتریان خود ارائه نماید. این بانک در سال 1974 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 7000 کارمند در 401 شعبه دارد. همچنین این بانک دارای 870 دستگاه خود پرداز و بیش از 9 میلیون مشتری می باشد. علاوه بر خدمات سپرده گذاری، سرویس های مدیریت مالی را برای مشتریان اش ارائه می دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با Simpanan Bank کلیک نمایید.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com