سومین نمایشگاه Internet of Things World Forum در دبی

شهر دبی به عنوان میزبان سومین نمایشگاه Internet of Things، بیش از 20 راهکار مختلف صنعتی مربوط به حوزه Internet of Things را برای عموم به نمایش گذاشت.
راهکار های Internet of Things به نمایش گذاشته شده در شهر دبی دو برابر راهکار های نمایشگاه IoTWF پارسال شهر شیکاگو بود. برخی از مباحثی که بطور مفصل نمایش داده شدند عبارتند از:
Connected Parking، Connected Lighing و Waste Management
در قلب واحد کنترل و فرمان این نمایشگاه عظیم، فناوری های سیسکو به خصوص Cisco Smart+ Connected Communities قرار داشت. در مجموعه فناوری فوق، سیسکو تعداد زیادی حسگر، راهکار و روش های تحلیل داده را ادغام کرده و درون یک بستر کاملا امن قرار داده است. فناوری های Cisco Smart+ Connected Communities تنها به شهر دبی محدود نمی شوند، بلکه امروزه اکثر شهر های صنعتی به گونه ای از فناوری فوق بهره مند شده اند (از کنترل ترافیک گرفته تا محدود کردن آلاینده ها و بهبود حمل و نقل عمومی).
شهر های مدرن بیش از گذشته نیازمندند تا داده های مختلف را از حسگر ها دریافت و پردازش نمایند. این اطلاعات حتی برای موبایل ها نیز ارسال می شوند. به تازگی برای تحلیل داده، از فناوری Fog Computing که تمامی مراحل جمع آوری، پردازش و تحلیل داده را در Edge شبکه انجام می دهد، استفاده می شود. شرکت سیسکو به منظور گسترش فناوری های Fog Computing، مجمع OpenFog Consortium را تاسیس کرده است.
در سخنرانی نخست IoTWF آقای John Chambers، رئیس هیئت مدیره سیسکو به چگونگی تحول زندگی روزمره افراد با استفاده از IoT پرداخت. همچنین به تاثیر دیجیتالی شدن اشیا بر نحوه استفاده افراد از منابع، ارتباطات و نحوه انجام کارها اشاره نمود.
تماس با ما:
تهران، خیابان مطهری، خیابان لارستان، کوچه ۲۲، پلاک ۱۳ ساختمان پاژ
۰۲۱-۸۷۱۵۲۰۰۰
http://www.pazhnetwork.com